YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şok ifade: Tankın içindekiler yabancı dil konuşuyorlardı
FETÖ'nün darbe girişiminde yaralanan Emrah Özçelik, tankın yanına yaklaştıklarında kirli sakallı askerler gördüklerini ifade ederek, "Ne Türkçe konuşuyorlardı ne de Kürtçe konuşuyorlardı. Bunlar, yabancı dil konuşuyorlardı" dedi.
Şok ifade: Tankın içindekiler yabancı dil konuşuyorlardı
26 Temmuz 2016 / 17:30 Güncelleme: 26 Temmuz 2016 / 17:51

FETÖ'nün gerçekleştirdiği darbe girişiminde gözünden yaralanan Emrah Özçelik, darbe girişiminin yaşandığı gece yaralanan ve Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavisi yapılan Emrah Özçelik, yaşadıklarını AA muhabirine anlattı.

O gece, işinin bitmesinin ardından evine gittiğini ve gelişmeleri televizyondan öğrendiğini ifade eden Özçelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısının ardından sokağa çıktıklarını söyledi.

Özçelik, "O sırada AK Parti il ve ilçe başkanlarımızın hepsi mesaj attılar. Biz de o sırada üzerimizi giyindik ve Başkomutanımızın emriyle Ankara İl Emniyet Müdürlüğünün oraya doğru yöneldik. Oraya gittiğimizde, polislerimiz o hainler tarafından kıstırılmıştı duvarın kenarına." diye konuştu.

"Biz, omuzda değil, yürekte rütbe bekliyoruz"

Polislerin, vatandaşların zarar görmemesi için elinden geleni yaptığını vurgulayan Özçelik, şu açıklamalarda bulundu:

"Panzerlerin yanında sıkıştırmışlardı, sürekli ateş altındalardı. Biz, oraya vardığımızda polislerimiz yaralıydı. Onlara, elimizden gelen müdahaleyi yapalım derken, ben yaralandım. Arkadaşım, 'gözünden kan geliyor' dedi. Gözüme, şarapnel parçaları isabet etti. 

Bize tankın içinden kasıtlı olarak kurşun sıktılar. Kurşunları, tankın içinden, helikopterden sıktılar ama ağırlıklı olarak tankın içinden ateş ettiler. Fakat kendi askerimiz değildi. Onların, Türk milletinin askeri olduğuna inanmıyorum. 

NE TÜRKÇE, NE KÜRTÇE KONUŞUYORLARDI!

Tankın sıfır noktasına kadar yaklaştığımızda, bunlar kirli sakallıydı. Bizim askerimiz değildi. 

Ne Türkçe konuşuyorlardı ne de Kürtçe konuşuyorlardı. Bunlar, yabancı dil konuşuyorlardı. Sıfır noktasına kadar yaklaştığımız için, bire bir şahit olduk." 


AA

 // Ömer
ilk günde marmaristeki ihanetçi çakallar arasında yabancı unsurların ( özellikle israil) olduğuna dikkat çekmiştik.umarım yanılırız...
26 Temmuz 2016 18:09
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler