YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şok gerçek ortaya çıktı! 4 ayda 17 bin 839 kez ByLock'a girmiş
Şok gerçek ortaya çıktı! 4 ayda 17 bin 839 kez ByLock'a girmiş
13 Eylül 2017 19:10
15 Temmuz işgal teşebbüsünün faili FETÖ'ye üyelikten yargılandığı davada "ByLock" kullandığını reddeden KYK eski müfettişi Z.S'nin 4 ayda 17.839 kez ByLock'a girdiği belirlendi.

FETÖ’den aldığı talimatla “sonuna kadar inkar” yöntemini uygulayan bir örgüt mensubunun daha yalanı deşifre oldu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın FETÖ’nün şifreli haberleşme programı ByLock’u kullanan örgüt üyelerine yönelik soruşturmaları tüm hızıyla sürüyor. 

9 BİN ÖRGÜT ÜYESİ SORUŞTURULUYOR

Başsavcılık, bugüne kadar ByLock kullanıcısı 9 bin örgüt üyesi hakkında soruşturma başlattı. Bunlardan 7 bin 500’ünün davaya dönüştüğü öğrenilirken, ByLock içerikleriyle ilgili de önemli ayrıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor. 29 Nisan 2017 tarihinde çıkarılan KHK ile ihraç edilen Kredi Yurtlar Kurumu eski Müfettiş Yardımcısı Z.S. hakkında, “FETÖ silahlı terör örgüt üyesi” olmak suçundan dava açıldı. 

4 AYDA 17 BİN 839 KEZ GİRMİŞ

Tutuksuz yargılanmasına devam edilen Z.S., savunmasında tüm suçlamaları inkar etti. Terörist başı Fetullah Gülen’den “örgüt lideri” diye bahseden Z.S., FETÖ ile hiçbir bağlantısının olmadığını, ByLock kullanmadığını iddia etti. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası kullandığı telefonu değiştirdiği belirlenen Z.S.’nin 11 Ağustos 2014’ten itibaren ByLock’u kullandığı anlaşıldı. BTK’dan alınan internet trafik verilerine göre de Z.S.’nin, 11 Ağustos 2014 ile 08 Aralık 2014 tarihleri arasında, yani yaklaşık 4 ayda, 17 bin 839 kez ByLock’a giriş yaptığı belirlendi. 

EN ÇOK KULLANANLARDAN BİRİ ÇIKTI

Şu ana kadar elde edilen verilere göre, Z.S.’nin en çok ByLock’a giren kişilerden birisi olduğu belirtilirken, örgüte ait yurtları teftişe gitmeden önce örgüt mensuplarıyla ByLock’tan haberleştiği, gerekli tedbirleri alması için talimat verdiği kaydedildi. 

 

YENİŞAFAK

Etiketler: , , ,
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler