YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şok Deniz Fener'i iddiası
Almanya, Deniz Feneri'ni AK Parti'ye karşı tezgahladı!
Şok Deniz Fener'i iddiası
12 Ocak 2012 / 08:45 Güncelleme: 12 Ocak 2012 / 08:46

ODATV davasında tutuklu yargılanırken yaşamını yitiren MİT mensubu Kaşif Kozinoğlu’nun Silivri Cezaevi’nden gönderdiği mektuplarda çarpıcı bilgiler yer aldı.

Kozinoğlu’nun mektubunda özellikle Alman istihbaratının Türkiye’nin iç meselelerine doğrudan etki ettiği, CHP Genel Başkanlığı için Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşerek destek verdiği, AK Parti’yi zor durumda bırakmak için de Deniz Feneri e.V soruşturması açtırdığı ifade edildi.

Kozinoğlu cezaevinden mektup yazmıştı

Milat Gazetesi’nde yer alan habere göre, Kozinoğlu’nun cezaevinden gönderdiği mektuptan yayınlanmayan kısımların Deniz Feneri davası ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile ilgili olduğu belirtildi. Ergenekon sanığı Doğu Perinçek’e yakınlığı ile bilinen Aydınlık Gazetesi’nde Kozinoğlu’nun Alman istihbaratının faaliyetleri ile ilgili kısmının yayınlanmadığı ifade edildi.

Kılıçdaroğlu Alman istihbaratıyla görüştü

Mektuptaki en çarpıcı iddia Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP milletvekili olduğu dönemde bizzat Alman İstihbarat Teşkilatı (BND) mensupları ile görüşmesi oldu. Mektupta, “BND’nin Kılıçdaroğlu’nun CHP Genel Başkanı olmasına destek verdiği” şeklinde önemli ifadelere yer verildi.

AK Parti’yi sıkıştırma amaçlı

Mektupta Kozinoğlu’nun Deniz Feneri davasının, Alman İstihbaratı’nın AK Parti’nin Almanya’da yaşayan Türkleri örgütleyebilme gücünden çekindiği için uydurduğu bir dava olduğu yer aldı. Deniz Feneri davasındaki amacın AK Parti’yi zor durumda olmak olduğu açıkça ifadelendirildi (Star)

BDN ve kök sldıkları yer...
 // ibrahim çelikoğlu
30 yıldır (BDN) Bodrum'dan hiç çıkmadı.Dernekleri tam faaliyet çalıştı.
Yaradan ne eylerse hayır eylermiş.Bu zaman zarfında kim ne eylemiş??Araştırması kolay.30 yıl evvel Bodrum küçük bir kasabalı köydü......
12 Ocak 2012 11:01
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler