YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şok! Bilgisarayları temizlemişler
'Delilleri yakıyoruz' konuşmasının ardından bir şok daha yaşandı.
Şok! Bilgisarayları temizlemişler
29 Aralık 2009 / 08:32 Güncelleme: 29 Aralık 2009 / 08:34

Özel Kuvvetler Karargahı’nda günlerdir devam eden arama başlamadan önce, Arınç’a suikast şüphesiyle yakalanan 2 subayın bilgisayarlarının silindiği anlaşıldı. Savcının delillerin karartıldığı kuşkusu gerçek oldu.

Bugün gazetesinin haberine göre, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ı izlerken yakalanan Albay Erkan Yılmaz B. ve Binbaşı İbrahim G. ile ilgili soruşturmada bir skandal daha ortaya çıktı. Subayların Seferberlik Tetkik Kurulu'ndaki bilgisayarlarının hard disklerinin temizlendiği tespit edildi. Ofiste "vize kağıtları", "araç görev emirleri" ve "benzin faturaları" gibi suç teşkil etmeyen belgeler bulunmuştu. Bilgisayarlarda yapılan incelemede “veri silme programı”nın kalıntıları bulundu. Soruşturmayı yürüten savcıların delil karartma endişesinin gerçekleştiği anlaşıldı. Er Serkan T'nin telefonda babasına "Talimat geldi, evrakı yakıyoruz, delilleri imha ediyoruz" itirafının gerçek olduğu belirlendi.

Bilgilere ulaşılamayabilir

Bilişim uzmanları, bilgisayarlardaki verilerin geri çağırılamayacak şekilde imha edilmiş olabileceğini ifade etti. Merkez Komutanlığı'nda gözaltında tutulan Albay Yusuf A, Albay Erkan Yılmaz B, Binbaşı İbrahim G, Yüzbaşı Osman D, üsteğmen Nuh C. ve iki astsubay ile er Serkan T. sorgulanıyor.

Krokideki M.A. şifresi

Bülent Arınç'ın ev adresi yazılı notu "yutarak" imha etmeye çalıştığı öne sürülen Albay Erkan Yılmaz B’nin üzerinden çıkan ikinci şifreli notla TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'in Dikmen'deki evinin takip edildiği gündeme gelmişti. İkinci krokide, Mehmet Ali Şahin'in baş harfleri olan "M.A” rumuzunun yer aldığı öğrenildi. Krokide, HCBS Bank ile bir petrol istasyonunun hemen yanındaki yere X işareti konulmuş, işaretin üstüne ise şifreli olarak "M.A” yazılmıştı.

Bugün

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler