YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şok baskın: 179 gözaltı
Ankara polisi, önceden belirlenen adreslere düzenlediği operasyonlarda kumar oynandığı ve oynattığı iddiasıyla 179 kişiyi gözaltına aldı.
Şok baskın: 179 gözaltı
13 Haziran 2011 / 14:21 Güncelleme: 13 Haziran 2011 / 14:27

Ankara'da kumar oynadığı ve oynattığı iddia edilen 179 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, kumar oynatıldığı ihbarı üzerine Talatpaşa Bulvarı'ndaki bir derneğe operasyon düzenleyen Çankaya Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 90 kişiyi gözaltına aldı. Dernekteki oyun kağıtları ve pullara el koyan polis, kumar oynadığı belirlenen 80 kişi hakkında Kabahatler Kanunu uyarınca işlem yaptı. Kumar oynattığı iddia edilen İ.T, F.Y, B.Ö, M.Ç, H.A, R.S, Ü.K, Y.P, M.E.N. ve F.G. ise emniyetteki işlemlerin ardından adli makamlara  sevk edildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin Talatpaşa Bulvarı'ndaki başka bir adrese düzenlediği operasyonda ise 68 kişi gözaltına alındı. Kumar oynattığı belirlenen M.N, E.A, F.G, Ü.K. ve A.K. adliyeye gönderildi, kumar oynayan 63 kişi hakkında Kabahatler Kanunu gereğince işlem yapıldı.

Tunalı Hilmi Caddesi'ndeki bir iş yerine düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 21 kişiden A.T. adliyeye sevk edildi. Diğer 20 kişi hakkında Kabahatler Kanunu gereğince işlem yapıldı. Güvenlik güçleri, oyun kağıtlarının yanı sıra iş yerinde bulunan POS makinesine el koydu. Zanlıların nakit para yerine kredi kartı kullanarak kumar oynadığı iddia edildi.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler