YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Skandal Zaman'ı bugün sustu!
Today's Zaman'ın tüm dünyaya 'Türkiye teröristlere yardım ediyor' diye servis ettiği TIR haberi yalan çıktı. Cemaatin içerideki medyası Bugün ve Zaman ise dün TIR krizi ile ilgili haber bile yapamadı
Skandal Zaman'ı bugün sustu!
04 Ocak 2014 / 23:30 Güncelleme: 05 Ocak 2014 / 03:32

17 Aralık Operasyonu'nun artçısı sayılan TIR krizi, Cemaat'in kirli oyununu ortaya çıkardı. Cemaat medyasının İngilizce gazetesi Today's Zaman'ın 'Türkiye teröristlere yardım ediyor' diye verdiği, TIR'ın İHH'ya ait olduğu ve Suriye'de teröristlere silah taşıdığı bilgisi içeren haberin yalanlanırken, cemaat medyasından hiç ses çıkmadı.

Cemaat'in ulusal gazeteleri olan Zaman ve Bugün'ün dün çıkan sayılarında birinci sayfada ise TIR hakkında tek satır bile haber yazılmadı. Cemaat medyasının bu tavrı, "Tüm dünyaya Türkiye'yi terörist gibi gösteriyorlar, yalanlarından tepki toplamamak için ulusal gazetelerinde bu haberlere yer vermiyorlar" şeklinde yorumlandı.

İHH'dan bin tırlık yardım

TIR haberini Doğan Medya Grubu'nun gazetesi olan Radikal'in servis etmesi ve olay görüntülerinin de Hürriyet'te yayınlanması da dikkatlerden kaçmadı. İHH ise Suriye'ye bin TIR'lık yardım kampanyası başlattıklarını açıkladı.

Hiç yaşanmamış sıkıntılara hazır olun...

Zaman Gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce'nin Twitter'daki açıklamaları olay oldu. Gülerce'nin "Herkes, Cumhurbaşkanlığı seçimine kadar, bu topraklarda hiç yaşanmamış sıkıntılara hazır olsun" sözleri tehdit olarak algılandı.

 

TAKVİM

 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler