YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Sizin büyük bir hayranınızım"
Yanlış bir mesaj... Görülmemiş bir ilgi… Ve toplumuzdaki katil severler. İşte toplumumuzun son hali…
"Sizin büyük bir hayranınızım"
28 Nisan 2010 / 14:05 Güncelleme: 28 Nisan 2010 / 17:28

Ünlü paylaşım sitesi Facebook’ta ise toplumsal cinnetin farklı bir boyutu vardı. İzmir'le alakalı bir grupta önce seri katilin robot resmi paylaşıldı. Bir çok kullanıcı seri katile lanet yağdırdı. Ancak bir kullanıcı, Ayhan Y.’nin ismini ve adresini vererek ‘Profil resmi çok benziyor. İşte katil bu’ yorumunu yaptı.

Ne olduysa da bundan sonra oldu. İsmi verilen kullanıcı, yüzlerce kişi tarafından arkadaşlık talebi ve mesaj yağmuruna tutuldu.

‘İYİ BİR İKİLİ OLABİLİRİZ’

Ancak mesajlarda katili lanetleyenlerden çok katil severler vardı… Ayhan Y. aldığı mesajlar karşısında şoke oldu. Mesaj gönderen kullanıcıların bir kısmı katili lanetlerken, büyük bir kısmı ise katile destek veriyordu.

Öyle ki gönderilen mesajlar arasında ‘İyi bir ikili olabiliriz. Türkiye’de kaos yaratabiliriz’, ‘Bende katil olabilir miyim’ ‘Bildiklerini bana da öğretir misin’ şeklinde mesajlar bile yer alıyordu.

Ayhan Y. ise farklı bir yol izleyerek bu acı tabloyu gözler önüne serdi ve bu yanlışlığın ardından saat saat arkadaşlık talebinin nasıl arttığını, kendisine gönderilen mesajları tek tek deşifre etti.

Son olarak ise tüm mesajları tek tek profilinde paylaşarak toplumumuzdaki katil severleri ortaya çıkardı.

Ayhan Y. yanlışlığa neden olup kendisini hedef gösteren kişiyle alakalı ise suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Hürriyet

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler