YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Siz de gereğini yapacak mısınız?
Siz de gereğini yapacak mısınız?
21 Şubat 2011 07:12
Korkudan bahseden muhalefete seslenen Erdoğan, “12 Haziranda millet size inanırsa, gereğini yapar, eğer millet size inanmazsa, siz de gereğini yapacak mısınız?” diye sordu

112 gün sonra sandığın milletin önüne geleceğini belirten Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “112 gün sonra millet ne derse, işte o olacak. Korkudan bahsedenlere söylüyorum; 12 Haziranda. Eğer millet size inanırsa, gereğini yapar, eğer millet size inanmazsa, siz de gereğini yapacak mısınız?” dedi. Erdoğan’ın Başakşehir’de Olimpa Alış Veriş Merkezi’nin açılışında yaptığı konuşmadan satır başları: İşte bugün anamuhalefet lideri Van’da yine bir konuşma yapıyor o da çok enteresan, çok ilginç. Çocukluğunda Van Denizi’nde ilk defa vapura binmiş. Van Gölü ne zaman deniz oldu ben bilmiyorum. Kılavuzunuz doğru olmayınca, gölü de deniz zannedersiniz. Millete korku salarak, kendi kitlelerini korkutarak, ayakta kalmaya çalışıyorlar.

BUNLAR KOLTUKLARI BIRAKAMAZLAR

Şurada 112 gün sonra yine sandık milletin önüne gelecek. 112 gün sonra bu aziz millet ne derse, işte o olacak. Korkudan bahsedenlere söylüyorum; bakın, sandık orada, 12 Haziranda... Bizi korku imparatorluğu kurmakla itham edenlere söylüyorum; 12 Haziranda. Eğer millet size inanırsa, gereğini yapar, eğer millet size inanmazsa, siz de gereğini yapacak mısınız? Bakın ben diyorum ki ‘partim ikinci parti olursa genel başkanlığı bırakır, Anadolu’nun yollarına düşerim, halkımın içine katılır orada çalışırım’. Bunu yürekten, gönülden söylüyorum. Bizi dikta hevesiyle itham edenler, peki partiniz ikinci parti olursa siz de kenara çekilerek ben genel başkanlığı bıraktım diyebilecek misiniz? Bunlar koltuğu bırakamaz...

Herkesin görüşünesaygılıyız

Vatandaşlardan ellerini vicdadına koyarak karar vermesini isteyen Erdoğan, “Vicdanımızla değerlendirme yapalım -önceki gün de söyledim- bize oy verenlerin değil 74 milyonun hükümetiyiz. Herkesin yaşam tarzına saygılıyız. Herkesin görüşüne,ifade özgürlüğüne, hakkına, hukukuna saygılıyız... Mutlu azınlık, egemenliğin kendi elinden kayıp gittiğini görüyor. Millet kazandığı için, ülke kazandığı için hazmedemiyorlar” diye konuştu. 

Hayvansever sanatçılarla buluştu

Başbakan, hayvan hakları konusunda destek isteyen Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kemal Şenpolat ve hayvansever sanatçılarla Başbakanlık Ofisi’nde bir araya geldi. Görüşmeye, Sanatçılar Yonca Evcimik, Ajda Pekkan, Metin Özülkü, Burcu Güneş, Gazeteci Ömür Gedik ve Tiyatrocu Tuna Arman katıldı. Çıkışta soruları yanıtlayan Şenpolat, Başbakan’dan, hayvanlara şiddet uygulayanların idari para cezası ödeyerek kurtulmaması, mahkemelerde yargılanması ve savcıların gerekiyorsa resen kovuşturma açabilmesi gibi taleplerde bulunduklarını söyledi.  

Başbakan’ın gözlerinde vicdanı gördüm

Görüşme sonrası açıklama yapan sanatçılardan Yonca Evcimik, Başbakan’ın gözlerinde vicdanı gördüğünü ve bu konunun yanında olacağını hissettiğini vurguladı. Burcu Güneş de, “Ben Başbakanımızın bu kadar hayvansever, bu kadar duyarlı olduğunu bugün hissettim. Oğlunun köpeği varmış, o da çok seviyormuş hayvanları’’ dedi. Tiyatrocu Arman ise görüşmede Başbakan’n hayvanlara şiddetin cezalandırılması konusunda adımlarda bulunacağını belirttiğini kaydetti.

Şimdiden yenilgiyi kabullendiler

Üç muhalefet partisinin, arkasına yandaş medyalarını alarak sabah akşam korkudan bahsettiğini belirten Erdoğan, “Bize ‘yandaş medya’ denilenlerin CEO’larına bakıyorsunuz il başkanlığına uğurluyorlar. Bize yandaş medyadan bahsedenler, köşe yazarlarını anamuhalefet partisinin içine gönderiyorlar ‘gidin oradan milletvekili bir şey olun da yarın olur ya işimize yararsınız’, tablo bu. Dürüst olun samimi olun yandaş, candaş geçin bu işleri. Siz ne yapıyorsunuz ondan bahsedin. Sabah akşam millete korku salmanın gayreti içine girmeyi bırakın. Bunların hedefi yok, projesi yok. Şimdiden seçimi kaybetmiş durumdalar, şimdiden yenilgiyi kabullenmiş durumdalar” diye konuştu. (Star)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler