YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Siz bu ülkeye ihanet ediyorsunuz"
Sağlık Sen Kırıkkale Şubesinin düzenlediği ‘Babalar Günü’ etkinliğine katılan Memur Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Türkiye’deki değişimin birilerini kaygılandırdığını ifade ederek, yaşanan gezi parkı olaylarının ülkeye ihanet olduğunu söyledi.
"Siz bu ülkeye ihanet ediyorsunuz"
20 Haziran 2013 / 07:39 Güncelleme: 20 Haziran 2013 / 10:31

Sağlık Sen Kırıkkale Şubesinin Gazioğlu Petrol Bedirha Düğün salonunda düzenlediği ‘Babalar Günü’ etkinliğine, Kırıkkale Valisi Ali Kolat, Kırıkkale Belediye Başkanı Veli Korkmaz, Memur Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Kırıkkale Sağlık Sen Şube Başkanı Recep Akdoğan, hastane yöneticileri, birim müdürleri ve çok sayıda sağlık personeli katıldı. Etkinlikte çözüm sürecine Memur Sen olarak destek verdiklerini dile getiren Memur Sen Genel Başkanı Metin Memiş, taşın altına el yerine gövdelerini koyduklarını ifade etti.

Türkiye’de önemli adımların atıldığına ve geliştiğine değinen Memiş, bu değişimin birilerini kaygılandırdığını ifade ederek, yaşanan gezi parkı olaylarının ülkeye ihanet olduğunu söyledi Memiş, “Ülkemizde ekonomik istikrar devam ediyor ve 30 yıllık baş belası terör bitirilme aşamasında. Elbette ki bu aşama hem içerdeki hem de dışarıdaki düşmanlarımızı kaygılandırdı ve birileri düğmeye bastı. 15 ağaç meselesinden dolayı ülkemizin imajı sarsıldı. Mesele ağaç olabilir. Tepki böcek içinde gösterilir, çiçek içinde gösterilir. Demokrasinin yerleştiği ülkelerde eylemlerde yapılır, tepkiler de gösterilir. Ama eğer siz bu tepkinizi ağaç değil de başka niyetlerle yaparsanız kusura bakmayın siz bu ülkeye ihanet ediyorsunuz” dedi.

Konuşmanın ardından yılın babası seçilen Kırıkkale Valisi Ali Kolat’a plaket verildi. Burada kısa bir konuşma yapan Vali Kolat ise, Memur Sen ve Sağlık Sen’in, memurların hak ve menfaatlerini sağlamak için verdiği mücadelenin yanı sıra millete karşı da saygı gösterdiklerini ifade ederek teşekkür etti. Daha sonra Vali Kolat, Halk Eğitim Merkezi halay ekibinin arasına girerek hala çekti. Orkestra eşliğinde oyunların oynandığı etkinlik yapılan ikramları ve havai fişek gösterisi ile son buldu.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler