YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Siyonistlerin hedefi Erdoğan
Siyonistlerin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan duydukları rahatsızlık, raporlara bile konu oldu. Simon Wiesenthal Center adlı dünyaca ünlü Siyonist örgüt, hazırladığı 2013 Raporu’nda, Başbakan Erdoğan’ı açıkça hedef gösterdi.
Siyonistlerin hedefi Erdoğan
07 Ocak 2014 / 22:07 Güncelleme: 07 Ocak 2014 / 22:13

Siyonistlerin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan duydukları rahatsızlık, raporlara bile konu oldu. Simon Wiesenthal Center adlı dünyaca ünlü Siyonist örgüt, hazırladığı 2013 Raporu’nda Başbakan Erdoğan’ı açıkça hedef gösterdi. Sözde “Yahudi düşmanlığı ve ırkçılıkla mücadele” ettiği söylenen Simon Wiesenthal Center, 2013’te antisemit söylemleri ile öne çıktıklarını iddia ettiği lider ve ünlülerin listesini yaptı.

Yahudi sözde “insan hakları” kuruluşu, listenin başına İran lideri Ayetullah Ali Hamaney’i koydu. Yahudi “insan hakları” örgütünün Hamaney’i listenin başına koyarak en antisemit lider olarak nitelemesinin sebebi ise, İran liderinin, “İsrail’i haritadan sileriz” şeklinde yaptığı açıklamalar. Geçtiğimiz kasım ayında bir açıklama yapan Hamaney, İsrail’i “bölgenin kuduz köpeği” olarak nitelendirmişti.

Faiz Lobisi

“2013’ün en antisemiti” ve “İsrail düşmanı” listesini içeren Siyonist Simon Wiesenthal Center’ın raporunda, ikinci sıraya ise Erdoğan oturtuldu. Erdoğan’ın listeye girmesinin nedeni ise, Başbakan’ın 2013’teki Gezi olaylarının arkasında “faiz lobisi”nin olduğunu söylemesi ve ardından yardımcısının bu kavramı Yahudi Diasporası olarak açıklaması şeklinde açıklandı.

Siyonist Simon Wiesenthal Center’ın Başbakan’ı hedefe koyduğu raporu değerlendiren Uluslararası İlişkiler Uzmanı Dr. Deniz Şar ise önerilerle beraber önemli uyarılarda da bulundu. Dr. Şar şunları kaydetti: “O listeler daha da çoğalabilir. Belirli merkezlerden üretilen bu belgelerden daha da üretilecek. Bu merkezleri artık bu ülkede dolmuşçudan taksiciye bilmeyen kalmadı. Tamamen maksatlı çalışmalar. Bu girişimlerin altında Başbakan’a ve Türkiye’ye uluslararası mahkemelerde dava açma maksadı var. Bunlar Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’na yapılıyor. Bunlar Türkiye’ye yapılıyor, bunu anlamalıyız. Şimdi komplonun yalnızca Başbakan’a yapılmak istenen kısmı gündemde. Başbakanımıza yapılmak istenenler bir tek, Menderes’e yapılmadı, Deniz Gezmiş’e yapılmadı, Başbakan’a yapılmadı. Sıradan insanlara da yapıldı ve yapılıyor. Ayrıca listede birinci veya üçüncü sırada bulunmanın da bir anlamı yok. Listedekiler direkt hedef olarak belirlenen isimler. Bundan sonra da dışarıda antisemitist propagandaya daha derin alet edilecek bir rapor bu. Çok açık bir kara propaganda örneği. Daha kötüleri de olabilir ve olacaktır.”

Erdoğan için kınama çağrısı yapıldı

Böylece, Türkiye’de Siyonist emeller için çalışan “faiz lobisi” ve benzeri odaklara ilişkin açıklamaların yerinde olduğu da, yine bir Siyonist örgüt tarafından itiraf edilmiş oldu. Erdoğan’ın Mısır’da Muhammed Mursi’nin devrildiği darbeyi İsrail’in organize ettiğini söylemesi de Simon Wiesenthal Center’ın raporunda vurgulanan bir başka nokta oldu. Raporda Erdoğan için, “İsrail’e karşı aşırı düşmanca tavırlar” sergilediği gerekçesiyle kınama çağrısı da yapıldı.

 

YENİAKİT

BIZE SADECE O YETER
 // OSMANLI
ALLAHIM, SEYTANIN SERRINDEN VE VESVESESINDEN, HER TÜRLÜ KÖTÜLÜKLERDEN VE TEHLIKELERDEN, DEVLETIMIZE VE MILLETIMIZE, MÜSLÜMANLARA YAPILAN HER TÜRLÜ TUZAKLARDAN, KOMPLOLARDAN, OYUNLARDAN, VATAN DÜSMANLARINDAN, HAINLERDEN, ZALIMLERDEN, SIYONISTLERDEN: CUMHURBASKANIMIZ GÜL, BASBAKANIMIZ ERDOGAN, BÜTÜN HÜKÜMETIMIZ ICINDE GÖREVLILER, BÜTÜN ÜMMETI MUHAMMED VE AILEM ILE SANA SIGINIRIM YA RABBI --> (EUZU BESMELE)...
08 Ocak 2014 Çarşamba 10:34
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler