YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Siyasi partilerin asgari ücret vaatleri
Yaklaşan genel seçimler öncesinde, siyasi parti liderleri asgari ücret vaatlerini açıkladı.
Siyasi partilerin asgari ücret vaatleri
27 Nisan 2015 / 14:26 Güncelleme: 27 Nisan 2015 / 14:37

7 Haziran'da yapılacak genel seçimler öncesinde siyasi parti liderleri, seçmene birçok vaatte bulunuyor. Seçmene sunulan vaatler arasında en dikkat çekiciler ise asgari ücret vaatleri oldu.

CHP'nin asgari ücret vaadi

Cumhuriyet Halk Partisi, 19 Nisan Pazar günü seçim bildirisini yayınladı. CHP'nin bildirisindeki ekonomik vaatler dikkat çekti. CHP, seçimlerden iktidar partisi olarak çıkması durumunda asgari ücretten verginin kaldırılacağını ve asgari ücretin bir yıl içinde net 1.500 liraya çıkarılacağını vaat ediyor.

HDP çıtayı yükseltti

Halkların Demokratik Partisi  seçim bildirgesini 21 Nisan Salı günü yayımladı. Eş Genel Başkanlar Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ tarafından okunan seçim bildirgesinde yer alan ekonomik vaatler arasında asgari ücrete de yer verildi. HDP, asgari ücret konusunda, asgari ücretin net 1.800 liraya çıkarılacağını vaat etti.

DSP'nin asgari ücret vaadi

Asgari ücret konusunda CHP'yi geride bırakan HDP'nin üzerine çıkan parti ise DSP oldu. DSP Genel Başkanı Masum Türker, iktidar partisi olmaları durumunda asgari ücreti 2000 liraya yükselteceğini söyledi.

Haydar Baş son noktayı koydu!

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Haydar Baş, geçtiğimiz günlerde seçim vaatlerini Twitter hesabından duyurdu. BTP Genel Başkanı Baş, seçildiği takdirde asgari ücretin 5 bin TL olacağını söyledi. Haydar Baş'ın bu vaadi, siyasi partiler arasında en yüksek asgari ücret vaadi oldu.

"Bol keseden atıyorlar"

Siyasi parti liderlerinin  bu vaatlerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı konuşmada değerlendirmişti. Erdoğan, vaatlerle ilgili "Bol keseden atıyorlar" demişti.

türkiye´de varmi hala ülkemizi batirmak
 // gündüzbey
-isteyen bu cakallara rey vermek isteyen? yetmis´li, seksen´li ve doksan´li zihiniyetin palavralarina inanmayalim sonra ucu vatandas´a dokunur kendilerine degil....
27 Nisan 2015 Pazartesi 17:52
Vaatler müzayedeye döndü.
 // Abdullah
Hadeee son 40 gün, yok mu artıraaan.!!!...
27 Nisan 2015 Pazartesi 17:27
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler