YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Siyasi partiden silah sistemi
Siyasi partiden silah sistemi
21 Mart 2010 21:50
Türkiye'de bir siyasi parti ilçe başkanı, silah sistemi geliştirdi.

Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Samsun İlkadım İlçe Başkanı Mustafa Yiğit, parti binasında uydudan çalışabilen, insansız, elektronik mermili, mesafe ölçümlü, dijital silah sistemini tanıttı.

Elektronik alanda çalışma yapan ilçe başkanı Mustafa Yiğit, parti il binasında yeni geliştirdiği silah sistemini tanıttı. İlk tanıtımı bir askerin kullanabileceği taşınabilir silahın özelliklerini anlatarak yapan Yiğit, oyuncak silah üzerine cep telefonu monte edip dijital takip, kendi yaptığı özel mermilerini ise elektronik sistemle ateşleyerek gösterdi. Ateş sırasında heyecan yaşandı. İkinci sistem ise 'askersiz karakol' olarak geliştirilen uydudan çalışan silah. Şuan cep telefonu bağlantısıyla çalışan geliştirilmesiyle uydu bağlantısıyla istenilen yerden kumanda edilebilecek istemde mesafe ölçünü, termal kameralar gibi bir çok istem bulunuyor. Can kayıplarının önlemesini amaçlayan istemde de elektronik mermiler kullanılıyor. Özellikli Güney Doğu'da karakollar da can kaybı yaşanmadan elektronik silah, askerlerin görevini üstlenmesi proje kapsamında değerlendirilir.

Samsun İlkadım İlçe Başkanı Mustafa Yiğit, elektronik alanda çalışmalar yaptığını, geliştirdiği silah sisteminin gelecekte kullanılabilecek sitem olduğunu söyledi. Gerekli teknik donanımlar sağlanması halende cihazı çalışabilir halde teslim edebileceğini ifade eden Yiğit, biz şimdi bir portatif hazırladık. Talep olursa hiç bir ücret talep etmeden devlet görevlilerini projede yardımcı olabiliriz" dedi. İHA
 

herkezin aklı var...
 // ibrahim çelikoğlu
Termal kamaralı helikopterler boşuna yakıt yakmış.Adamlar ıslatılmış tulum giyip tur atmışlar......
22 Mart 2010 03:23
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler