YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Siyasi liderlerin 10 kasım mesajları
Ulu Önder Atatürk'ü ölümünün 76'ncı yılında anıyoruz. Devletin zirvesi bugün saat 09.05'te Anıtkabir'de düzenlenecekolan törene katılacak.
Siyasi liderlerin 10 kasım mesajları
10 Kasım 2014 / 06:59 Güncelleme: 10 Kasım 2014 / 07:31

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan 10 kasım mesajında "Milli irade, demokratik işleyiş zaman zaman kesintilere uğrasa da ülkemiz bugün Gazi Mustafa Kemal'in işaret ettiği demokratik hedefler doğrultusunda önemli mesafeler katetmiştir.

Bugün millet ile devlet arasındaki bağın, insanlarımız arasındaki kardeşlik, birlik ve bütünlük azminin her zamankinden çok daha kuvvetli olduğunu iftiharla ifade edebilirim" ifadelerini kullandı. 

TBMM Başkanı Cemil Çiçek: Türk milletini çağdaş medeniyet seviyesine ulaştıracak alt yapıyı kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e duyduğumuz minnet ve şükran duygularımız artarak devam etmektedir. 

Başbakan Ahmet Davutoğlu: Türkiye, Cumhuriyet ideallerine bağlı kalarak daha itibarlı ve daha güçlü bir ülke olma yolunda hızla ilerleyerek bölgesinde barış ve istikrarın savunuculuğunu yapmaya devam edecektir. 

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu: Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, kurucusu ve ilk Genel Başkanı olduğu Cumhuriyet Halk Partisi adına özlemle anıyor, etle tırnak haline gelmiş halkımız adına saygıyla selamlıyor ve sonsuza kadar emanetlerinin bekçisi olacağımıza söz veriyoruz. 

Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel: Tüm insanlığın üzerinde uzlaştığı bu büyük şahsiyeti, içinde bulunduğumuz bu zorlu dönemde, her zamankinden daha fazla anlamaya ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. 

Türk Silahlı Kuvvetleri, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla afiş hazırlandı. Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden yapılan açıklamada, hazırlanan 4 farklı afişe yer verildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler