YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Siyasette bir ilk...
Siyasi partiler 12 Haziran seçimlerine gün sayıyor. Parti liderleri şehir şehir gezerek seçmenden oy istiyor. CHP'nin Konya adayı Durmuş Ali Kırat,siyaset tarihinde bir ilke imza atarak Ahmet Davutoğlu ve AK Parti Konya adayı için halktan destek istedi.
Siyasette bir ilk...
17 Mayıs 2011 / 13:07 Güncelleme: 17 Mayıs 2011 / 13:20

CHP Konya 6. sıra Milletvekili adayı Durmuş Ali Karamut, Akören ilçesine bağlı Çatören köyünde gerçekleştirilen şenlikte, övgüler yağdırdığı Dışişleri Bakanı ve AK Parti Konya 1. sıra milletvekili adayı Ahmet Davutoğlu için seçimlerde destek istedi.

Çatören'de gerçekleştirilen bir şenlikte konuşan Karamut, Konya'nın Türkiye için çok önemli bir şehir olduğunu söyledi. Türkiye'nin de kritik bir süreçten geçtiğini ifade eden Karamut, "Dış politikadaki gelişmeler çok önemli, birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemden geçiyoruz. Dışişleri Bakanı da Konyalı. Kendisiyle iftihar ediyoruz, onur
duyuyoruz" dedi.

Konyalılar'dan Bakan Davutoğlu'na destek vermelerini isteyen Karamut, şunları kaydetti:

"Bakan Davutoğlu, konuşmalarında normalleşme ürecinden, tarihten ve Konya'nın başkent oluşundan bahsediyor. Ben de bu sözlerin hepsine katılıyorum. Konya'da 1 milyon 350 bin seçmen var. Ben sizden rica ediyorum.

Lütfen her biriniz bir mum olarak, Sayın Davutoğlu'nun ateşini sürekli yanar halde tutun ki dış politikada Türkiye zaafa uğramasın."

AA


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler