YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sivil Düşünce'de olay olacak açıklamalar
Sivil Düşünce'de olay olacak açıklamalar
03 Ocak 2015 05:35
Sivil Düşünce'de bu hafta Gazeteci-Yazar Orhan Miroğlu, Eski İstihbarat Daire Başkanı Bülent Orakoğlu ve Gazeteci-Yazar Tamer Korkmaz gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kanal A Yayın Koordinatörü Fahrettin Damga'nın moderatörlüğünde gerçekleşen Sivil Düşünce'ye bu hafta Gazeteci-Yazar Orhan Miroğlu, Eski İstihbarat Daire Başkanı Bülent Orakoğlu ve Gazeteci-Yazar Tamer Korkmaz konuk oldu.

Eski İstihbarat Daire Başkanı Bülent Orakoğlu'nun konuşmasında öne çıkan kısımlar şöyle:

"Türkiye'de faili meçhul cinayetler bir hard-disk'e dayandırılarak yapıldı"

"Türkiye Cumhuriyeti Devleti geçmişindeki yanlış arşivle hesaplaşmak zorunda. Bunun çok basit bir işlemi var. Bugün  Uğur Mumcu cinayeti ve o laikçi cinayetlerindeki bütün gazeteciler, sosyal demokrat görüşlü, sol görüşlü kişilere Türk Gladio'su tarafından yapılmış cinayetlerin hepsi, Bu Hizbullah'a 2000 yılından sonra yapılan operasyonda onun arşivinde bulunan bir belgeye hard-disk'e dayanarak yapıldı ki, o hard-disk oraya özellikle kurgulanmış ve konulmuştu. Bunu açıkça buradan da böyle söylüyorum. Avrupa Gladio'sunun güdümünde olan Türk Gladio'su bu cinayetleri işlemiştir."

"Hizbullah örgütü Hanefi Avcı'ya gider ayak ceza veren Yargıtay 9. Ceza Dairesi tarafından serbest bırakıldı. Zaten bu dairenin paralel devlet kontrolünde olduğu söyleniyor."

Gazeteci-Yazar Orhan Miroğlu'nun konuşmasında öne çıkan kısımlar ise şu şekilde:

"Kürt tarafı çözümden uzaklaşmanın çarelerini arıyor"

"Son yaşananlara baktığımızda doğrusunu isterseniz bana göre çözüm sürecinden uzaklaşmanın çareleri aranıyor. Kürt tarafı çözüm sürecinden uzaklaşmak istiyor. Daha doğrusu Kandil'in uzaklaşmak istediğini düşünüyorum. İmralı ve HDP bu görüşe sahip olmayabilir. Çözüm sürecinde HDP genel başkanı'nın dahi anlayamadığı yapılanmalar ortaya çıktı. Eğer böyle bir durum varsa bu vahim bir şeydir."

"Çözüm sürecinden uzaklaşmak istiyorsanız devleti savaşa mecbur edeceksiniz. Yani öyle bir stratejik tutum içerisinde olacaksınız ki, devlet sizinle savaşmaya mecbur olacak. PKK bunu daha önce de denemedi mi? Denediler. Devlet savaş istemiyor ama, ben seninle savaşan eski hükümetlerden değilim sen ne yaparsan yap ben kamuoyunun desteğini de alarak bu süreci yürüteceğim ve polemiğe girmeyeceğim diyor."

Gazeteci Yazar Tamer Korkmaz'dan seçimler öncesi yapılacak Provokasyonlar için yer ve tarih

"6-8 Ekim tarihleri arasında yaşanan Kobani olayları ile ilgili 8-9 Eylül'de bir ay önce Paralel uyuyan hayalet imamların toplantıları ve hazırlıkları tespit edilmiş durumda. Bu haber medyada yok. Türkiye'de 17 duruşması yapılan Baykal'a suikast davası burada Mustafa Sarıgül suçlanıyor Türkiye'de haber yapılmadı. Şimdi yeni hazırlıklar gündemde seçim öncesi Türkiye'yi Kobani eylemlerinde olduğu gibi bir kaos ortamına sürüklemek isteyecekler. Nerede olduğunu söylüyorum haber veriyorum. Nerede? Adana... Adana ne için önemli Amerikan Başkonsolosu orada. Ayrıca Ankara'da Tuzluçayır, İstanbul'da Ümraniye, Bayrampaşa gibi yerler. Buralarda kaos hazırlıkları tespit edilmiş durumda."

 

KANALAHABER / ÖZELİÇERİK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler