YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Siteleri hazırlayan belli oldu!
Andıç sitelerini kimin hazırladığı belli oldu...
Siteleri hazırlayan belli oldu!
09 Kasım 2009 / 09:02 Güncelleme: 09 Kasım 2009 / 09:04
Genelkurmay Başkanlığı'nın kamuoyunu yönlendirmek amaçlı kurduğu ortaya çıkan internet sitelerinin, Ergenekon soruşturmasında tutuklanan emekli Yüzbaşı Hasan Ataman Yıldırım tarafından hazırlandığı ortaya çıktı.
 
Yıldırım'ın TSK'da sivil memur olan Mehmet Bülent Sarıkahya ile de düzenli ilişki içinde olduğu belirlendi. Yine Ataman'ın Ergenekon'un birinci iddianamesinin tutuklu sanığı 'Özel Büro' isimli sitenin sahibi Erkut Ersoy ile de irtibatlı olduğu tespit edildi. Ersoy Silivri'deki duruşmalarda Ataman'ı tanıdığını söylemişti. Ergenekon iddianamesinde ise Erkut Ersoy'un Ataman tarafından yemeğe davet edildiği yer aldı.

Çağdaş Türkiye Partisi Genel Başkanı ve Tuncay Özkan'ın sanal örgütü "Biz Kaç Kişiyiz Platformu"nun sözcüsü olan Ataman'ın, Mecidiyeköy'de 'Naryaz' adlı yazılım şirketi bulunuyor. Yıldırım, Deniz Harp Okulu'ndaki aynı devreden emekli ve muvazzaf arkadaşının da üye olduğu "4000ler.trnt.com" adlı sitenin kurucusu ve yöneticisi. Yıldırım'ın öncülüğünde pek çok buluşma ve yemeğin organize edildiği sitenin ünlü üyeleri var. Bunlardan en ilginci ise adı Ergenekon davasıyla gündeme gelen Karargah Evleri oluşumu hakkındaki MİT belgesinde geçen Kuzey Deniz Saha Komutanı Koramiral A. Feyyaz Öğütçü.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler