YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şişli'deki rehin olayı kamerada
Şişli'deki rehin olayı kamerada
24 Eylül 2013 19:08
Şişli Belediyesi'ne gelen Akın A.'nın güvenlik görevlisini rehin alma anları, belediyenin güvenlik kameralarınca saniye saniye kaydedildi.

Görüntülerde, eli silahlı şüphelinin müzakereci polislerle telefonla konuştuktan sonra rehin aldığı güvenlikçi ile dışarı çıkıyor. Dışarıdaki müzakereci polislerin ellerini havaya kaldırarak şüpheliye yöneldikleri görülüyor.

Esentepe'deki Şişli Belediyesi başkanlık binasına gelen Akın A., önce girişteki güvenlik görevlileriyle konuşuyor. Danışmada oturan güvenlik görevlisinin önündeki Akın A. eli silahlı bir şekilde bina içerisinde dolaşırken diğer yandan da kendisiyle müzakere yapan polislerle telefonla konuşuyor. Bir süre bu şekilde dolaştıktan sonra Akın A., güvenlikçiyle birlikte dışarı çıkıyor. Dışarıda bekleyen müzakereci polis, ellerini havaya kaldırarak şüpheliye doğru yaklaşıyor. Ardından Akın A. gözaltına alınıyor.

Öte yandan Akın A.'nın polis ifadesinde, 2009 yılında görüştüğü belediye yetkililerinin kendisine yediemin otoparkı işletmesi için söz verildiğini, ancak bir çok defa belediyeye gidip geldiği halde kendisine yardımcı olunmadığı için böyle bir eylemi gerçekleştirdiğini söylediği öğrenildi.

DHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler