YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sisi,tünellere deniz suyu pompaladı
Mısır cuntası, İsrail ablukası altındaki Gazzelilerin yaşamsal ihtiyaç maddelerini geçirdiği yeraltı tünellerini yıkmak için deniz suyu pompaladı. Tuzlu suyun içme sularına karışması durumunda Gazze’yi çevre felaketi vuracak.
Sisi,tünellere deniz suyu pompaladı
19 Eylül 2015 / 16:36 Güncelleme: 19 Eylül 2015 / 16:41

İsrail ablukası ve sınır kapısının kapatılması nedeniyle Filistinliler, temel ihtiyaçlarını giderebilmek için tünellere yönelmişti.Gazze-Mısır arasındaki çok sayıda tünelden, başta temel gıda maddeleri ve ilaç olmak üzere, canlı hayvandan otomobile kadar Gazze halkının ihtiyacı olan birçok malzeme ile akaryakıt geçiriliyordu.

İçme suyu tehlikede

Tünel sahiplerinden Ebu Said de pompalanan deniz suyundan etkilenen terk edilmiş bazı tünellerin kısmen yıkıldığını, ilerleyen saatlerde ise tamamen yıkılabileceğini dile getirdi. Cunta rejiminin borularla, sınır hattındaki tünellerin, denizden pompalan suyla yıkılmasını hedeflediği ancak borulardan verilen deniz suyunun yeraltı sularına karışmasının çevresel bir “felaket"e yol açacağı kaydediliyor.

Borular döşendi

İsrail ile kol kola giren Mısır cunta lideri Abdülfettah es-Sisi, Filistinlilerin tünellerinin büyük kısmını yıktıktan sonra kalanlara deniz suyu pompalamaya başladı. Gazze sınırındaki tünel sahiplerinden Filistinli Ebu Mahmud, Mısır ordusunun 01.00 sularında, daha önce sınır boyunca döşediği borulardan tünellere deniz suyu pompalamaya başladığını belirtti. Ebu Mahmud, bazı tünel sahiplerinin tuzlu suyun etkisiyle tünelin çökmesini önlemek için pompalarla suyu tahliye etmeye çalıştığını ifade etti.

 // Rasim DUMAN
Onder Gungor bey kardesim, sitem etmene gerek yok, seninle ayni infial ve hissiyat icinde olan milyonlarca insan var bu ulkede, musterih ol. Modern Firavun, İsrail'den aldigi talimatlari yerine getiriyor. Gezi hadiselerinde ve sonrasinda cereyan eden 17-25 Aralik darbe tesebbuslerinde, Turkiye'deki siyonist cephe eger muvaffak olsaydi, Turkiye'nin ipleri de İsrail'in elinde olacakti....
19 Eylül 2015 19:42
yazik
 // önder güngör
Gerek yok yazmaya ben icmden geleni yazdim siz komuyirsaniz bende sitenizi silerim...
19 Eylül 2015 19:27
yazik
 // önder güngör
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
19 Eylül 2015 17:21
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler