YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sırrı Süreyya Önder'den olay sözler!
Canlı yayın programına katılan Sırrı Süreyya Önder, çocukların dağa kaçırılmasıyla ilgili konuştu.
Sırrı Süreyya Önder'den olay sözler!
03 Haziran 2014 / 08:15 Güncelleme: 03 Haziran 2014 / 08:22

CNN Türk'te yayınlanan 5N1K programına konuk olan HDP milletvekili Sırrı Süreyya  Önder, son günlerin tartışma konusu olan dağdaki çocuklar hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

PKK'yı savundu

Çocukların dağa kaçırılması gibi bir durumun olmadığını belirten Önder, "Çocuk meselesi dünyanın her yerinde her şart altında çocuk meselesidir. Ben barış süreci ilk başladığında günlerce Kandil'de kaldım, ateşkese ikna etmek için. Orada birinci gündemleri şuydu; 18 yaşın altındaki katılımları evlerine göndermek" dedi.

Sözleri arasında İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'ya da hakaretler yağdıran Önder, sözlerine şöyle devam etti:

"Hamasi nutuklar"

"Hamasi nutuklar çekenler ve kaçırıldı diyenler... Bunlar pis bir propaganda... İstanbul'un bir valisi var; dün iki eş genel başkanımızı linç edeceklerdi... Dün güvenliğe bir telefon açtığında 'Siz de çocuk kaçırıyorsunuz.' diyor. "

"Şu seviyesizliğe bakın"

"Şu seviyesizliğe bakın! 'İstanbul'un valisi misin delisi misin?' diye sorarlar insana... Bu ne dil..."

Sırrı Süreyya'nın asıl tepki çeken sözleri ise çocuk tecavüzleriyle ilgiliydi. PKK tarafından kaçırılan çocuklar meselesini farklı yöne çeken Sırrı Süreyya, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

"Bu ülkede cezaevlerinde dağa kaçırılıyor denilen o çocukların sistematik olarak ırzına geçirildi. Tecavüze uğradılar. 13-14 yaşındaydılar. O çocukların cezaevinde ne işi vardı diye bir gün sormadılar. Cezaevinde tecavüze nasıl uğrar diye hiç sormadılar. Şimdi kalkıp çocuk kaçırıldı diyorlar"

çocuklarımız ve çelişkilerimiz-2
 // ibrahim kıyakoğlu
yazıklar olsun gezi parkı eylemlerinin en başında bir kaç tane ağaca gösterdiği tepkisini iş makinesinin önünde gösterdiği duruşunu maalesef diyarbakırda çocukları kaçırıldığı için direniş gösteren annelerin yanında gösterememiştir yazık. saygılarımla......
03 Haziran 2014 Salı 11:19
çocuklarımız ve çelişkilerimiz-1
 // ibrahim kıyakoğlu
hiç kimse bugün dünyada çocuk istismarı olmadığını yadsıyamaz çocuklar inşaatta çocuklar sanayide çocuklar hapishanelerde, ıslah evlerinde çocuklar uyuşturucu çetelerinin hedefinde çocuklar insan ticareti yapanların, fuhuş çetelerinin, tacizcilerin hedefinde çocuklar illegal silahlı örgütlerin hedefindedirler bugün bütün kurumlarımızla geleceğimiz için çocujklarımıza sahip çıkmalıyız sayın Süreyya önder konuyu saptırmaktan başka çare bulamamıştır pkk çocuklarımızı kaçırmıştır diyememiştir...
03 Haziran 2014 Salı 11:18
haysiyetsiz adam...
 // alemci
hapishanelerde tecavüze uğrayan çocuklar mevcutta dağda tecavüze uğrayan yokmu hesabı kayıp dağdaki kız kadınlar pkk nın üst yöneticilerin haremi gibi çalışıyor dağda eşitlik demokrasimi var tecavüze uğrayıp öldürülen kız ve kadınların hesabı kayıp zavallı kürtlerin çocukları her türlü zulma uğrasınlar sizde sırtlarından rant devşirin ağalar gibi yaşayın devlet iki yıldır sabırdan ve barıştan yana hertürlü özveriyi gösteriyor ama siz bir sürü gizli gündemlerle ortalığı karıştırıyorsunuz....
03 Haziran 2014 Salı 08:35
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler