YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sırrı Süreyya Önder kendini kepçenin önüne attı!
Taksim Gezi Parkı'nda yapılan düzenleme çalışmalarını protesto eden eylemciler iş makinelerinin üzerine çıktı. Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Milletvekili Sırrı Süreyya Önder de bir iş makinesinin önüne geçerek çalışmaları engellemeye çalıştı.
Sırrı Süreyya Önder kendini kepçenin önüne attı!
28 Mayıs 2013 / 16:27 Güncelleme: 28 Mayıs 2013 / 16:35

Taksim’de sabah gerçekleşen polis müdahalesinin ardından tekrar toplanan göstericiler, iş makinelerini engellemeye çalıştı. Ağaçlara tutunan ve iş makinelerinin üzerine çıkan göstericilere polis tekrar biber gazı ile müdahale etti.

Polis göstericileri iş makinesinden indirdi. Yaşanan olaylar sırasında bazı göstericilerin polise taş attığı görüldü. Polisin kullandığı biber gazından bir zabıta da etkilenerek rahatsızlandı. Yaşanan arbedede bir kameraraman da zabtıa ekipleri tarafından darp edildi.

Sırrı Süreyya Önder iş makinesinin önüne geçti

BDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder de, Taksim’de nöbet tutan gruba destek vermek için çalışmaların olduğu alana geldi. Grup üyeleri, Önder’in gelişi ile bir kez daha iş makinelerinin önünü kesmek istedi.

Polis gruba biber gazı ile müdahale etti. Bu sırada Sırrı Süreyya Önder de bir iş makinesinin önüne geçerek çalışmasını engelledi. Önder, “Bu ağaçlar kaç yılda yetişiyor biliyor musunuz siz. Bu ağaçları yıktırmayacağız” diyerek tepki gösterdi.

İşte o anlar:

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler