YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şırnak'tan yine acı haber
Şırnak'tan yine acı haber
16 Haziran 2010 09:29
Şırnak'ta çıkan çatışmada 1 uzman çavuş şehit oldu... Bir korucu yaralandı... Çatışmada 3 PKK'lı öldürüldü...

Uludere’nin Gülyazı Köyü Karaçalı Mevkii’nde dün gece saat 23.00 sralarında güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler  arasında  çatışma çıktı.  Sabah saatlerine kadar süren çatışmada ilk belirlemelere göre 1 uzman çavuş şehit oldu, 1 köy korucusu yaralandı. Çatışmada 3 PKK’lının da öldürüldüğü bildirildi.

Bölgeye takviye birlikle gönderilerek, diğer PKK’lıların etkisiz hale getirilmesi için operasyonlar sürdürülüyor.

Aynı bölgede dün akşam mayın patlaması sonucu da 1 asker şehit olmuş, 3 asker de yaralanmıştı.

ŞEHİT YAKLAŞIK 1 YILDIR EVLİ

Şırnak'ın Uludere ilçesinde güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan uzman çavuş Mehmet Tez'in yaklaşık 1 yıldır evli olduğu bildirildi.

Saat 00.20 sularında Şırnak Uludere Gülyazı köyü Karaçallı üst bölgesinden bir terörist grubun Irak'tan yurda giriş yaptığının fark edilmesi üzerine düzenlenen operasyonda çıkan çatışmada şehit olan piyade uzman çavuş Mehmet Tez'in (24) Yozgat'ın Yerköy ilçesinde ikamet eden yakınlarına İl Jandarma Komutanlığında görevli Binbaşı Süleyman Gürz, diğer rütbeli personelle haber verdi.

Yerköy ilçesinin Belkavak köyündeki tarım alanlarında çalışmak üzere giden şehit Mehmet Tez'in babası Rasim Tez, oğlunu yaklaşık bir yıl önce evlendirdiğini, görevli olarak Şırnak'a gittiğini belirterek, ''Bu kan ne zaman duracak'' dedi.

Fenalık geçiren Anne Fatma Tez, ablası Sultan Tez, ninesi Ayşe Tez'e sağlık ekipleri müdahale etti.

Şehit Mehmet Tez'in yakınları, jandarma tarafından köyden alınarak Yerköy ilçesindeki evlerine getirildi. Şehidin evine Türk bayrağı asıldı. (A.A.)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler