YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şırnak'taki teröre 4 yıldızlı harekat
Şırnak'ın Cizre ve Silopi ilçelerinde PKK'ya yönelik operasyonlar, 2. Ordu Komutanı Org. Adem Huduti tarafından komuta ediliyor. Yüzden fazla teröristin öldürüldüğü operasyonlarda, 155 barikat ve 124 el yapımı patlayıcı etkisiz hale getirildi.
Şırnak'taki teröre 4 yıldızlı harekat
28 Aralık 2015 / 09:25 Güncelleme: 28 Aralık 2015 / 10:06

Güvenlik güçlerinin Şırnak'ın Cizre ve Silopi ilçelerinde teröristlere yönelik operasyonları sürüyor.

Operasyonlar sırasında güvenlik güçleri ile teröristler arasında sık sık sıcak temas sağlanıyor. Bölücü terör örgütü üyesi 100'den fazla kişinin etkisiz hale getirildiği operasyonu 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti sevk ve idare ediyor.

Harekat merkezinden anlık bilgileri ve gelişmeleri takip eden Orgeneral Huduti, operasyonların sürdüğü Silopi ve Cizre ilçelerine sık sık gidiyor. Buralarda operasyonları yerinde izleyen Huduti, birlikleri denetliyor.

MERKEZE ANLIK GÖRÜNTÜ

Operasyonlarda terör örgütü üyelerince mahallelerde oluşturulan barikatlar da etkisiz hale getiriliyor. Bu kapsamda Cizre'de 53 ve Silopi'de 102 barikat yıkıldı. Teröristlerce yerleştirilen, Silopi'de 88 ve Cizre'de 36 el yapımı patlayıcı etkisiz hale getirildi. Güvenlik güçleri, Cizre'de 399, Silopi'de bin 168 olmak üzere bin 567 evi kontrol etti. Operasyonlarda 15 terörist yakalandı.

3,5 TON AMONYUM NİTRAT

Güvenlik güçleri, teröristlerce kullanıldığı belirlenen evlerdeki aramalar öncesinde çok dikkatli davranıyor. Evlerin bulunduğu alanlarda güvenlik önlemi alınmasının ardından bomba imha uzmanları bölgeye geliyor. Olası tuzaklamalara yönelik çalışmaların tamamlanmasıyla ekipler, evlere girerek arama yapıyor. Güvenlik güçleri, Nuh Mahallesi'nde bulunan evdeki aramada bomba yapımında kullanılan 3 bin 500 kilogram amonyum nitrat ile çok sayıda değişik şekil ve ebatlarda patlatılmaya hazır düzenekli tüpler ele geçirdi.

CİZRE'DE 148 PKK'LI VURULDU

Bu arada Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde devam eden operasyonda önceki gün 3 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Cizre'deki operasyonlarda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısının da 148'e çıktığı belirtildi.

 

YENİ ŞAFAK

işte bu
 // hasan
geçmişte hava harekatı sırasında golf oynayan hava kuvvetleri komutanlarıımız vardı. işte millet işte ordu. kökünü kazıyın vatan hainlerinin....
28 Aralık 2015 Pazartesi 10:10
 // kaan
İnşallah kökünü kazıyacaklar...
28 Aralık 2015 08:20
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler