YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şırnak'taki kalleş saldırı sonrası TSK'dan bir ilk!
Şırnak'ta teröristlerce askeri araca düzenlenen saldırıda bir uzman çavuş, bir er ve bir korucu şehit oldu. Saldırı sonrasında ilk kez Türk yapımı olan 2 adet milli atak helikopteri ile kaçan teröristlerin güzergahları bombalandı.
Şırnak'taki kalleş saldırı sonrası TSK'dan bir ilk!
04 Ağustos 2015 / 14:04 Güncelleme: 04 Ağustos 2015 / 15:29

Şırnak'ta PKK'nın yola döşediği patlayıcı, askeri aracın geçişi sırasında patlatıldı. Patlamada uzman çavuş, bir er ve bir korucu şehit olurken saldırı sonrasında ilk kez Türk yapımı olan 2 adet milli atak helikopteri ile kaçan teröristlerin güzergahları bombalandı.

Milli ATAK ilk defa teröristlere karşı kullanılıyor 
 
Mayınlı saldırı sonrasında karayolunda oluşan çukurun kapatılması için bölgeye karayolları ekipleri çağırılırken, çukurdan dolayı trafik akışı durduruldu. Olay yerinde geniş güvenlik önlemi alan asker ve polis ekipleri yolu çift taraflı olarak trafiğe kapattı. 
 
Öte yandan Türk yapımı olan ve geçtiğimiz günlerde Şırnak Tümen Komutanlığı emrine tahsis edilen milli ATAK isimli 2 helikopter kaçan teröristlerin yakalanması için operasyon başlattı. Türk yapımı milli atakların teröristlerin kaçış güzergahını bombaladığı ve karadan yürütülen operasyona destek verdiği belirtildi. Bölgede karadan ve havadan operasyonların devam ettiği bildirildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler