YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şırnak'ta tank ve kobra teröristleri böyle vurdu
Sokağa çıkma yasağının 70’inci gününde devam ettiği Şırnak’ta operasyon aralıksız sürüyor. Yüzde 93’ünün teröristlerin arındırıldığı kentte, şu ana kadar 409 PKK’lı etkisiz hale getirildi, bin 125 el yapımı patlayıcı imha edildi.
Şırnak'ta tank ve kobra teröristleri böyle vurdu
23 Mayıs 2016 / 13:47 Güncelleme: 23 Mayıs 2016 / 14:01

Şırnak’ta hendek ve barikatlar nedeniyle 14 Mart’ta ilan edilen sokağa çıkma yasağı 70’inci gününde devam ediyor. Kente, yasakla birlikte asker ve polisin katılımıyla başlatılan “Şehit Jandarma Üsteğmen Mehmet Çifçi Operasyonu” da sürüyor.

Yüzde 93’ü teröristlerden arındırılan kentteki operasyonlar Yeni ve Bahçelievler mahallelerinde yoğunlaştırıldı. 4 koldan ilerleyişini sürdüren güvenlik güçleri, tank ve kobra tipi zırhlı araçlarla mahallelere girerek, önce “teslim ol” çağrısı yaptı. Ardından ateş açan teröristleri, yoğun ateş altına aldı. Tank ve Kobra’nın teröristleri ateş altına aldığı anlar an be an görüntülendi.

Operasyonların tamamlandığı Yeşilyurt, Gazipaşa, İsmetpaşa, Cumhuriyet ve Dicle mahallelerinde ise, el yapımı patlayıcı arama çalışmaları sürüyor. PKK’lıların tuzakladığı patlayıcılar birer birer imha edilirken, çukurlar kapatılıp, barikatlar kaldırılıyor.

Kentte, 70 gündür devam eden operasyonlarda, 62’si sağ ve yaralı olmak üzere 409 terörist etkisiz hale getirildi, bin 125 el yapımı patlayıcı imha edildi. 20 korucu, asker ve polisin şehit olduğu kentte, 145 güvenlik görevlisi de yaralandı.

 

İHA

YAZILARIM
 // Misafir & Misafir
Admin bazı yazılarıma onay vermiyorsunuz. Yorumları gören yorum yazar. Yazı kadar yorumlarda düşünceler de okur tarafından okunur. Rahatsız olduğunuza kanaat getiriyorum. İçiniz de muhalif görüş veya paralelci mi var. Bilelim ki; ona göre yorum yapalım. Teşekkürler....
23 Mayıs 2016 Pazartesi 15:32
İMTİNA
 // Misafir & Misafir
Teröristler teslim olmak istemezler. Güvenlik güçlerimizi tehlikeye atmadan o mahal tüfeksiz temizlenmelidir. Nasıl olsa o mahal tekrar mamul edilecektir. Lakin giden canlar geri gelmeyecektir. Teröristin gönlünü teslim ol nidaları ile sedaları ile kazanamayız. Anladıkları dilden telden anında tak fişi bitir işi pratiği uygulanmalıdır. Yine de güvenlik güçlerimizin rabbim yar ve yardımcısı olsun....
23 Mayıs 2016 Pazartesi 14:50
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler