YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şırnak'ta sıcak temas
TSK, Şırnak'ta başlatılan operasyonlarda 2 teröristi etkisiz hale getirdi.
Şırnak'ta sıcak temas
06 Haziran 2010 / 13:00 Güncelleme: 06 Haziran 2010 / 13:03

Şırnak'ta intikal halindeki askeri konvoyun geçişi sırasında terör örgütü PKK tarafından önceden yola yerleştirilmiş patlayıcının teröristlerce patlatıldığı ancak konvoyda herhangi bir hasar ve zayiat meydana gelmediği belirtilerek, bölgede başlatılan operasyonda 2 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, Şırnak-Şenoba-Bağlıca köyünden Uludere ilçesine intikal halinde olan bir askeri konvoya, 5 Haziran 2010 Cumartesi günü saat 11.30 sularında Uludere'ye 3 kilometre mesafede terör örgütü tarafından uzaktan kumandalı bir el yapımı patlayıcıyla tuzak kurulduğu belirtildi.

Tuzağın, konvoyun geçişi esnasında patlatıldığı, ancak ''askeri konvoyda herhangi bir hasar ve zayiat meydana gelmediği'' ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Olay bölgesinde inceleme yapan güvenlik güçleri, tuzağı kuran teröristlerin muhtemel kaçış istikametlerine operasyon düzenlemiş ve aynı gün saat 19.00 civarında teröristlerle sıcak temas sağlanmıştır.

Çıkan çatışma sonucunda 2 terörist etkisiz hale getirilmiş olup, bu teröristlerle birlikte 2 adet kaleşnikof piyade tüfeği, 10 adet dolu kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, 1 adet el telsizi, 2 adet sırt çantası, muhtelif yaşam malzemesi ile çeşitli örgütsel doküman ele geçirilmiştir.''
AA

etkisiz
 // etkisiz eleman
Lütfen Allah rızası için birileri artık şu muallak kelimeyi kullanmasın.
"TERÖRİSTLERİ ETKİSİZ HALE GETİRMİŞLER" Yav nedir bu etkisiz hale getirmek?????? Şunu TÜRKÇE! ÖLDÜLERSE; Öldürüldü. Tutuklandıysa Yakalandı veya tutuklandı. Gibi açık ifadeler kullansak ne olur. Lütfen KANAL A? Bari siz açıklayın şunu. Neden gizli saklı konuşuyormuş gibi "ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ" diye anlatıyorsunuzki olayı? Aceba birilerinden mi korkuyoruz?????...
07 Haziran 2010 01:48
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler