YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şırnak'ta hain saldırı: 3 şehit
Şırnak'ta hain saldırı: 3 şehit
13 Ağustos 2011 23:48
Şırnak'ın Beyüşşebap ilçesinde terör örgütü PKK'nın silahlı saldırısı sonucu 3 asker şehit oldu.
Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde bir askeri araca düzenlenen roketli saldırıda 3 asker şehit oldu.

Edinilen bilgiye göre, yol kontrolünden Beytüşşebap'a dönen askeri araca teröristlerce roketli saldırı yapıldı.

ŞEHİTLERİN KİMLİKLERİ

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde şehit olan üç askerin kimlikleri belirlendi.

Edinilen bilgiye göre, Beytüşşebap ilçesinde terör örgütü PKK'nın silahlı saldırısı sonucu şehit olan askerlerin Yüzbaşı Erdal Okul (Tokat-Turhal), Er Yusuf Aktan (Adana-Yüreğir) ve Er Onur Karakuş (İstanbul-Edirnekapı) olduğu açıklandı.

Şırnak'tan Diyarbakır'a helikopterle getirilen şehitlerin cenazesi, Diyarbakır Asker Hastanesinde düzenlenecek törenin ardından memleketlerine gönderilecek.

Törene, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ile İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin de katılacak.

Öte yandan Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde de yol kesen teröristler, kaymakam adayı ile bir askeri kaçırdı. Diyarbakır-Muş sınırındaki Şenyayla karayolunda 20 kişilik PKK'lı grup yoldan geçen bir minibüsü durdurdu. Araçtakilerin kimliklerini kontrol eden teröristler kaymakam adayı K.E. ile Mardin 70. Mekanize Tugay Komutanlığı'nda vatani görevini yapan ve Muş'taki ailesinin yanından dönen piyade er A.Ç.'yi yanlarına alarak kaçtı.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, "Arkadaşlarımız, güvenlik güçlerimiz, teknik takibi ve alan arama-tarama çalışmalarını, istihbarat çalışmalarını sürdürüyorlar. Şu anda bize ulaşan bir bilgi yok. Olduğu zaman sizinle paylaşırız." açıklamasını yaptı. 

Cihan 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler