YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şırnak'ta askeri hareketlilik
Şırnak'ta askeri hareketlilik
25 Mart 2010 13:52
Şırnak ve çevresinde askeri hareketlilik arttı. Cizre 172'inci Zırhlı Tugayı Mekanize Piyade Tabur Komutanlığı'ndan çok sayıda zırhlı araç ve tam teçhizatlı askerler Cudi Dağı eteklerine kaydırıldı.

Bahar aylarının gelmesi ile Şırnak ve sınır boyundaki askeri hareketlilik artarak devam ederken cizre 172 Zırhlı Tugayı Mekanize Piyade Taburundan çıkan çok sayıda Kariyer ve bu kariyerlerde görevli askeri personel operasyon için cudi dağı eteklerine gitti.

Türk silahlı kuvvetleri cudi eteklerindeki Hisar,Çağlayan,Tuşimiya Vadisi bölgesinde büyük bir operasyon başlatı.Cizreden de takviye olarak operasyon bölgesine kaydırılan çok sayıda kariyer ve tam donanımlı askerler Cudi dağını abluka altına aldı. Şırnak'ın cizre ilçesi Cudi dağında iki günden bu yana devam eden operasyonlar artarak devam ediyor.

Operasyonların sürdüğü bölgedeki askeri birliklere Cizre'den takviye olarak çok sayıda asker ve zırhlı araç kaydırıldı. Sabahın erken saatlerinde cizre 172 Zırhlı Tugayı Mekanize Piyade Taburundan çıkan çok sayıda Kariyer ve bu kariyerlerde görevli askeri personel E24 karayolunu Habur Sınır Kapısına bağlayan Uluslararası karayolunda büyük bir askeri hareketlilik yaşanmasına neden oldu.Cizreden çıkan askeri araç konvoyu geniş güvenlik önlemleri altında operasyon bölgesine kaydırıldı.Askeri araç konvoyunun geçişi sırasında konvoya zırhlı araçlar ve olası mayınlı terör tuzaklarına karşı sinyal karışıtırıcı Jammer araçlarıda eşlik etti. (iha)
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler