YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şırnak'ta 8 terörist teslim oldu
Şırnak'ta 8 terörist teslim oldu
27 Kasım 2015 15:16
Irak'ın kuzeyindeki bölücü terör örgütü barınma alanlarından kaçan 8 terörist, Şırnak'ın Silopi ilçesinde güvenlik güçlerine teslim oldu

Şırnak'ın Silopi ilçesinde, Irak'ın kuzeyindeki bölücü terör örgütü barınma alanlarından kaçan 8 terörist, güvenlik güçlerine teslim oldu. 

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde, önemli yurt içi olaylara ilişkin bilgi verildi. 

Buna göre, Irak'ın kuzeyindeki bölücü terör örgütü barınma alanlarından kaçan 8 terörist, Silopi'de güvenlik güçlerine teslim oldu. 

Mardin Kızıltepe'de de Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı yollardan geçmeye çalışan bir terörist ile bir işbirlikçi gözaltına alındı.

Bingöl merkezde, arazide gerçekleştirilen operasyonda tespit edilen üç sığınakta, patlayıcı madde ile muhtelif cins ve miktarda yaşam malzemesi ele geçirildi.

Sığınakta bir el yapımı patlayıcı düzeneği, dört 30x30 güneş paneli ile 240 kilogram salça, 350 kilogram un, 35 kilogram zeytin, 115 kilogram makarna, 50 kilogram bulgur, 50 kilogram pirinç, 25 kilogram tuz gibi gıda maddeleri bulundu.

Batman Sason'da ise tespit edilen dört sığınakta bir Biksi makineli tüfek, 294 Kalaşnikof fişeği, 100 Biksi mayonu ile muhtelif cins ve miktarda yaşam malzemesi ele geçirildi.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler