YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şırnak ve Diyarbakır'da 7 hain etkisiz hale getirildi
Genelkurmay Başkanlığı, terör operasyonlarına dair açıklama yayınladı. Açıklamada, Şırnak'ın Cizre ilçesinde 6, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde ise bir teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.
Şırnak ve Diyarbakır'da 7 hain etkisiz hale getirildi
25 Ocak 2016 / 13:51 Güncelleme: 25 Ocak 2016 / 13:53

Genelkurmay Başkanlığından, devam eden terör operasyonlar kapsamında Şırnak'ın Cizre ilçesinde 6, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde bir teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde, önemli yurt içi olaylara ilişkin bilgi verildi.

Buna göre, Şırnak'ın Cizre ilçesinde devam eden operasyonda 6 terörist etkisiz hale getirildi. İlçedeki operasyonda etkisiz hale getirilen terörist sayısı toplam 452 oldu. Operasyonda 16 el yapımı patlayıcı imha edilirken, bir tabanca, 9 av tüfeği ve 155 adet fişeği, 13 kalaşnikof fişeği ile 2 telsiz ele geçirildi.

Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki operasyonda ise bir bölücü PKK mensubu terörist etkisiz hale getirilirken, bu ilçedeki operasyonda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 121'e yükseldi. Operasyonda bir av tüfeği ve bir tabanca ele geçirildi.

Bu arada, Kilis'te Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı yollardan geçmeye çalışan ve terör örgütü DAEŞ üyesi olduğu değerlendirilen 2 kişi, yanlarında 2 çocukla birlikte yakalandı.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler