YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şırnak Valisi'nden açıklama...
Şırnak Valisi'nden açıklama...
14 Haziran 2012 16:08
Şırnak Valisi Özkan, sabah saatlerinde meydana gelen olayda can kaybı olmadığını ve bunun sevindirici olduğunu söyledi.

Özkan, deprem merkezi Silopi ilçesi Pınarönü köyü olan 5,5 şiddetinde bir deprem yaşadıklarını anımsatarak, Şırnak merkezde Külliye Camisinin iki minaresinin zarar gördüğünü kaydetti.

Silopi'nin muhtelif yerlerinde bazı kamu binaları ile vatandaşlara ait binaların, orta ve hafif hasarlı olduklarının tespit edildiğini ifade eden Özkan, şöyle dedi:

''Depremden hemen sonra hem merkezde hem de ilçelerde kriz merkezi oluşturduk. Hızlı bir şekilde hem jandarma, hem emniyet hem de diğer teknik birimler deprem sonuçlarına ilişkin verileri topladık. Çok şükür bizim bir can kaybımız yok. Depremden korkup dışarı koşan 10-15 vatandaşımız, Silopi ve Cizre ilçelerindeki hastanelerde tedavi edildiler. Aldığımız bilgilere göre bunlarında durumları oldukça iyi. Ayrıca oluşturduğumuz 6 ayrı komisyon hem Silopi merkezde, hem de depreme maruz kalan köylerde bir tarama yapıp, varsa bir zarar görme durumu bunları tespit edip gereğini yapacağız. İlk etapta büyük hasar görüp dışarıda kalmayı gerektirecek acil bir durum yok. Ama bunun dışında stoklarımızda bulunan çadırları arkadaşlarımız hazır bulunduruyorlar. İhtiyaç olması halinde arkadaşlarımıza dağıtacağız.'' (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler