YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şırnak şehidi toprağa verildi
Şırnak şehidi toprağa verildi
13 Nisan 2013 19:05
Şırnak'taki Gömeç Tabur Komutanlığı'nda bir silahın kazaran ateş alması sonucu şehit olan P. Er Eren İğneci (21) memleketi Çorum'un Alaca ilçesine bağlı Evci köyünde toprağıa verildi.

Silah kazasında hayatını kaybeden Eren İğneci'nin hayat hikayesinin altından bir dram çıktı. Şehit Er'in 6 ay önce askerden gelen ağabeyinin beyin tümörü sdnucu hayatını kaybettiği öğrenildi. 3 kardeşi bulunan İğneci'nin iki kız kardeşinin ise küçük yaşta vefat ettiğini bildirildi.

Talihsiz askerin cenazesi bugün sabah saatlerinde Alaca ilçesine getirildi. Şehit İğneci'nin naaşı ikindi namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından köy mezarlığında toprağa verildi. Cenaze törenine Vali Sabri Başköy, Garnizon Komutanı J. Kd. Alb. Hakan Saraç, Alaca Kaymakamı Ayhan Yazgan, Alaca Belediye Başkanı Muhammet esat Eyvaz, İl Emniyet Müdürü Halil İbrahim Doğan, üst düzey askeri yetkililer ve vatandaşlar katıldı.

Cenazede son evladını da kaybeden acılı baba Yahya Acar'ı protokol üyeleri teselli etti. Ayakta ddurmakta zorluk çeken babanın yaşadığı acı ve ızdırap yüzüne yansıdı.  kaza kurşunuyla hayatnı kayberen P. Er İğneci'nin en son ailesiyle dün telefonda görüştüğü, telefon görüşmesinin üzerinden bir saat geçmeden şehit olduğu öğrenildi.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler