YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sırada savaç uçağı mı var?
Sırada savaç uçağı mı var?
27 Haziran 2012 21:17
Türkiye'nin ilk temel başlangıç ve eğitim uçağı HÜRKUŞ'un yapımının tamamlanmasının ardından gözler savaş uçağına çevrildi.

Türk Haber-İş Genel Başkanı Bayram Bozal, temel başlangıç ve eğitim uçağı HÜRKUŞ'un yapımının tamamlanmasının savunma sanayi çalışanları tarafından memnuniyetle karşılandığını belirterek, Türkiye'nin savaş uçağı da yapabileceğini bildirdi.

Bozal, yaptığı yazılı açıklamada, imkan verilmesi halinde savunma sanayi çalışanlarının da savaş uçağı dahil tüm uçakları yapabilecek kapasitede olduğunu bildirdi.

HÜRKUŞ'un 2013 yılında eğitim uçuşlarına başlayacak olmasının savunma sanayinde çalışanlar olarak kendilerini heyecanlandırdığını belirten Bozal, ''Hükümetin böyle bir irade ortaya koyması halinde Milli Savunma işçileri bilgi birikimleri ile savaş uçağı da dahil olmak üzere her tür uçağı yapabileceğini gösterecektir'' görüşünü ifade etti.

Temsil ettikleri sendikanın üyelerinin sadece uçak bakım, onarım ve elektronik sistemleri ile ülkeye katma değer olarak yılda yaklaşık 350 milyon dolar katkı yaptığının altını çizerek işçilerin uçak, gemi ve tank başta olmak üzere savunma sanayinin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak donanıma sahip olduğunu bildirdi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler