YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sırada BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu var
Sırada BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu var
Sırada BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu var
27 Mart 2008 / 18:22 Güncelleme: 27 Mart 2008 / 00:00


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşmesi sona erdi. Görüşme yaklaşık bir saat sürdü. Görüşme 1 saat sürdü. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün muhalefet liderleri ile görüşmesi devam ediyor. Cumhurbaşkanı Gül'ün, MHP lideri Devlet Bahçeli ile son siyasi gelişmeleri, artan siyasi kutuplaşmayı, dış ve iç gelişmeleri değerlendirdiği tahmin ediliyor.


Cumhurbaşkanı Gül, bugün CHP lideri Deniz Baykal ile 1 saat 40 dakika süren bir görüşme gerçekleştirmişti. Gül, bugün saat 17.00'de BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve yarın saat 10.30'da DSP lideri Zeki Sezer'i kabul edecek.


Cumhurbaşkanı Gül'ün, ayrıca, önümüzdeki günlerde ÖDP lideri Ufuk Uras'ı da Çankaya Köşkü'nde kabul etmesi bekleniyor. DTP ile geçtiğimiz günlerde görüşme yapıldığı için bir görüşme beklenmiyor.


GÖRÜŞMENİN AYRINTILARI


Cumhurbaşkanı Gül'ün muhalefet liderlerinden Köşk'e çağırdığı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, neler konuştuğunu ve Cumhurbaşkanı'na ne önerdiğini açıkladı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile yaptıkları görüşmede, iç siyasetteki gelişmelere girilmediğini söyledi.


Bahçeli, TBMM'de gazetecilerin, ''Görüşmede iç siyasetteki gelişmelere girildi mi?'' şeklindeki sorusuna, ''Hayır'' yanıtını verdi.


MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı da gazetecilerin sorusu üzerine, Cumhurbaşkanı Gül'ün görüşmede, Devlet Bahçeli'ye Irak, Irak'ın kuzeyine gerçekleştirdiği operasyon ve Irak Devlet Başkanı Celal Talabani'nin Türkiye'ye yaptığı ziyaret konusunda genel bir çerçeve çizdiğini, Bahçeli'nin de bu kapsamda, partisinin görüşlerini Gül'e aktardığını bildirdi.


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler