YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sinop'ta sel!
Sinop'ta sel!
03 Temmuz 2012 12:08
Sinop'taki sele 3 helikopter gönderildi
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Sinop'ta yaşanan sel sebebiyle arama - kurtarma çalışmaları için 3 helikopter görevlendirildiğini bildirdi.

AFAD'dan yapılan yazılı açıklamada, Sinop'un Dikmen ve Durağan ilçelerindeki yoğun yağış nedeniyle yaşanan su ve sel baskınları sonucu ilk belirlemelere göre can kaybı bulunmadığı belirtildi. Açıklamada, "Dikmen ve Durağan ilçelerinde mahsur kalan vatandaşlarımızı arama - kurtarma çalışmaları yürütülmektedir. Bu çerçevede; AFAD Başkanlığı'nca Kastamonu ve Samsun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüklerinden arama - kurtarma ekipleri ile iş makineleri gönderildi. Ayrıca bölgeye Başbakanlık AFAD tarafından; Genelkurmay Başkanlığı'na ait 2 ve Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait 1 olmak üzere toplam 3 adet arama - kurtarma helikopteri görevlendirilmiştir" denildi.

SAĞANAK SABAHA KARŞI ETKİLİ OLDU

Sinop'un Dikmen ve Durağan ilçelerinde sabaha karşı etkili olan sağanak yağış sonrası her iki bölgede sel meydana geldi. Yaşanan sel nedeniyle bazı köprüler yıkılırken, birçok hayvan telef oldu.

Bu arada; Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), yaşanan sel nedeniyle arama - kurtarma çalışmaları kapsamında bölgeye 3 helikopter gönderildiğini açıkladı, Açıklamada, söz konusu bölgedeki su ve sel baskınları sonucu ilk belirlemelere göre can kaybının bulunmadığı bildirildi.

Sinop Valisi Ahmet Cengiz yaptığı açıklamada, yaşanan sel ardından can kaybının meydana gelmemesinin sevindirici olduğunu söyledi. Selde Dikmen ilçesinde mahsur kalan 5 kişilik bir ailenin kurtarıldığını dile getiren Vali Cengiz, konuyla ilgili kriz merkezi oluşturduklarını sözlerine ekledi.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler