YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sınırdaki birliklerin tamamı FETÖ komutasındaymış!
Sınırdaki birliklerin tamamı FETÖ komutasındaymış!
17 Ağustos 2016 08:51
Darbe girişimi, Suriye sınırındaki birliklerin bütünüyle FETÖ komutasında olduğunu ortaya çıkardı. Gaziantep ve Hatay’daki askeri birlikler 2 yıl, Şanlıurfa ve Mardin’deki birlikler ise bir yıl boyunca FETÖ’cü generaller tarafından komuta edildi.

Fetullahçı Terör Örgütü, Türkiye'yi işgal girişiminin startını 1 yıl önce verdi.

IŞİD ve PYD tehdidi nedeniyle angajman kurallarının değiştiği 911 kilometrelik Suriye sınır hattındaki birliklere komuta eden tugaylar 2015 yılı Ağustos ayında tamamen FETÖ komutasına geçirildi.

Sınır hattı, duvar, dikenli teller, termal kamera sistemleri gibi çok çeşitli güvenlik önlemleri devreye sokulmasına rağmen, terörist geçişlerine karşı kontrolsüz bırakıldı. Son bir yıldır artan IŞİD ve PKK saldırılarına zemin hazırlandı.

SINIR KOMUTASINI DEVRALDILAR

FETÖ, Türkiye'yi işgal hareketi için Suriye sınırındaki yapılanmasını 1 yıl önce tamamladı. Gaziantep ve Hatay'da konuşlu tugaylar 2 yıl önce, Urfa ve Mardin'de konuşlu tugaylar ise son 1 yılda FETÖ'nün asker imamları tarafından tamamen ele geçirildi.

FETÖ, Türkiye'nin sınırlarını terör örgütlerine karşı koruyan Gaziantep'te Suriye sınırını son 2 yıl kendisine bağlı komutanlarla yönetti.

2014 Ağustos'tan itibaren 5. Zırhlı Tugay Komutanlığını yürüten ve FETÖ bağlantısı nedeniyle TSK'dan ihraç edilen Tuğgeneral Cemalettin Doğan'ın yerine 5. Zırhlı Tugayın komutasına 2015'te tuğgeneralliğe terfi eden Murat Soysal getirildi.

BÜYÜK TEHLİKE ATLAMIŞIZ

Mardin'de konuşlu 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığını da 2015'te tuğgeneralliğe terfi eden Tuğgeneral Salih Kırhan devraldı.

2013 yılında tuğgeneralliğe terfi eden Metin Alpcan 2015 Şurasında Şanlıurfa'da konuşlu 20. Zırhlı Tugay Komutanlığı görevine getirilirken, İskenderun/Hatay'da konuşlu 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hasan Polat ise 2014 yılı Yüksek Askeri Şura'da bu görevine atanmıştı.

Dört tugayın komutanları da 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ bağlantıları nedeniyle TSK'dan ihraç edildiler.

 

YENİ ŞAFAK

 // İsa özlü
Türk milletini ALLAH korumuş yer göğü yaratatan Rabbim dünyada ve ahirette Vekilimizsin...
17 Ağustos 2016 20:40
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler