YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sınırda korkutan patlama!
Sınırda korkutan patlama!
24 Nisan 2014 15:48
Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinin karşısında bulunan PKK'nın uzantısı PYD kontrolündeki Suriye'nin Haseki kentine bağlı Rasulayn ilçesinde öğle saatlerinde 2 patlama meydana geldi.

Ceylanpınar'da korkuya yol açan bomba yüklü 2 araçla düzenlenen ve çok sayıda kişinin öldüğü ileri sürülen patlamada yaralanan 2 kadın ile 1 çocuk tedavi için Türkiye'ye getirildi.

Daha önce sınırı aşan mermiler ile 5 kişinin öldüğü çok sayıda kişinin yaralandığı Ceylanpınar'ın karşısında bulunan ve uzun süredir sessizliğin hakim olduğu PYD kontrolündeki Rasulayn'da öğle saatlerinde peş peşe 2 patlama meydana geldi. Ceylanpınar'da tedirginlik ve korkuya yol açan patlamada ilçedeki bazı ev ve işyerlerinin camları kırılırken, Rasulayn'dan yükselen dumanlar Türkiye tarafından da görüldü.

Saldırıyı IŞİD düzenledi iddiası

Patlamanın bomba yüklü 2 aracın infilak ettirildiği ve saldırıyı El Kaide bağlantılı Irak Şam İslam Devleti'nin (IŞİD) gerçekleştirdiği ileri sürüldü. Ölenlerin olduğu ileri sürülen bomba yüklü araçların patlatılmasının ardından yaralanan 2'si kadın 1'i çocuk 3 kişi ise yakınları tarafından araçlarla sınır hattına getirildi. Buradan ambulanslara alınan yaralılar Ceylanpınar Devlet Hastanesi'nde yapılan ilk müdahale sonrası Viranşehir Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

Ceylanpınar'da tedirginliğe yol açan gelişme sonrası Türk Silahlı Kuvvetleri zırhlı araçlarla sınır hattında güvenlik önlemlerini artırdı.

 

DHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler