YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Sınıra Kur'an okuyarak getirdiler'
'Sınıra Kur'an okuyarak getirdiler'
31 Temmuz 2012 23:54
AA foto muhabiri Sinan Gül, Türkiye sınırına getirilmesinin mucize olduğunu belirterek, "Muhalifler Kur'an-ı Kerim okuyarak beni sınır kapısına getirdiler" dedi.

Suriye'deki olayları izlerken Halep'te yaralanan ve İstanbul'a getirilen Anadolu Ajansı (AA) foto muhabiri Sinan Gül, ''Muhaliflerin beni Halep'ten çıkarıp, Türkiye sınırına getirmesi bir mucize. Çünkü yolda araçları tanklarla vuruyorlardı. Muhalifler Kur'an-ı Kerim okuya okuya beni sınır kapısına kadar getirdiler'' dedi.

Gaziantep'ten, Sağlık Bakanlığı'nın ambulans uçağıyla İstanbul'a getirilen Sinan Gül, Medicalpark Bahçelievler Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Hastanede ilk muayenesi yapılan Sinan Gül, daha sonra açık yarası olduğu için steril bir odaya alındı. Eşi Rahşan, annesi İsmihan ve babası Mehmet Gül ile diğer yakınlarının da geldiği hastanede, Sinan Gül'ü mesai arkadaşlarının kısa süre görmesine izin verildi.

AA foto muhabiri Sinan Gül, şu anda Türkiye'de bulunmanın bir mucize olduğunu belirterek, duygularını şöyle dile getirdi:

''Vurulduktan sonra Halep'te ilk müdahalenin yapıldığı hastane gerçekten çok kötüydü. Kötü ötesiydi, her taraf mikrop yuvası halindeydi. Oradaki insanlara Allah yardım etsin. Zaten oradaki yaralıları da Türkiye'ye gönderiyorlar. Muhaliflerin beni Halep'ten çıkarıp, Türkiye sınırına getirmesi bir mucize. Çünkü yolda araçları tanklarla vuruyorlardı. Muhalifler Kur'an-ı Kerim okuya okuya beni sınır kapısına kadar getirdiler. Gece o saatte yolculuk yapmak çok tehlikeli olmasına rağmen bütün tehlikeleri göze alarak beni sınır kapısına kadar getirdiler. Türkiye'deyim,İstanbul'dayım. Benim için inanılmaz bir şey. Çünkü yaralı halde arabada gelirken bile 'Acaba İstanbul'a ulaşabilecek miyim ' diye düşünüyordum. Mucize gibi bir şey burada olmak.'' AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler