YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sınır ötesi harekata Barzani tepkisi
Sınır ötesi harekata Barzani tepkisi
22 Mayıs 2010 00:48
Türkiye ziyaretine hazırlanan Barzani, TSK'nın sınır ötesi hava harekatına sert tepki gösterdi.

Türk Hava Kuvvetleri'ne ait uçakların dün Kuzey Irak’taki PKK kamplarını bombalamasına, Bölgesel Kürt Yönetimi tepki gösterdi. Kürt  Yönetimi'nin  açıklamasında, “Yerinde olmayan bombardımanın durmasını istiyoruz” denildi.

Kuzey Irak’ta denetimi elinde bulunduran Bölgesel Kürt Yönetimi'nin resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, bu tür operasyonların bölgeyi istikrarsız hale getirdiği görüşü savunuldu. Açıklamada, “ Bölgesel Kürt Yönetimi bu operasyonları, Irak devletinin egemenliğine el uzatma ve yerinde olmayan bir iş olarak adlandırıyor. Bu yerinde olmayan bombardımanın durmasını istiyoruz. Sorunların diyalogla çözülmesini istiyoruz. Şiddet ve saldırılarla hiçbir  sonuç  alınmayacağına inanıyo ruz” denildi.

Diyarbakır’da 2’nci Hava Kuvvet Komutanlığı 8’inci Ana Jet Üssü’nde bugün de gün içinde belirli aralıklarla hareketlilik yaşandı, savaş uçakları kalkıp indi. Üsten peş peşe kalkan F-16 savuş uçakları Irak sınırına doğru yöneldi. Uçakların saatler sonra üstlerine geri döndüğü gözlendi. (İnternethaber)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler