YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sınır birlikleri en üst hazırlık seviyesine çıkartıldı
Afrin operasyonu için geri sayım sürerken TSK, sınır birliklerini en üst hazırlık seviyesine getirdi
Sınır birlikleri en üst hazırlık seviyesine çıkartıldı
18 Ocak 2018 / 10:40 Güncelleme: 18 Ocak 2018 / 10:42

Türk Silahlı Kuvvetlerinde (TSK) karargahlara verilen emir kapsamında sınır birlikleri, olası Afrin operasyonuna yönelik en üst hazırlık seviyesine getirildi.

Türkiye'nin sınır güvenliğine yönelik tehdit oluşturan Afrin, Hatay'ın Amanos Dağları'ndan sızdırılan silah ve mühimmatla ülkeye yönelik terör eylemlerini de besleyen merkez olarak dikkati çekiyor. Türkiye'nin uluslararası antlaşmalardan doğan haklarını kullanarak yapması olası bir sınır ötesi operasyon gündemdeyken TSK de hazırlıklar hızlandırıldı.

Suriye sınırındaki birliklere takviye amaçlı gönderilen tanklar, Hatay'ın Hassa ve Kırıkhan ilçelerine ulaştı. Tanklar, güvenlik önlemleri altında sınır birliklerine sevk edildi. Karargahlara verilen emir kapsamında da sınır birlikleri, olası Afrin operasyonuna yönelik en üst hazırlık seviyesine getirildi.

"HER TÜRLÜ TEDBİR ALINACAK"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında dün toplanan Milli Güvenlik Kurulunda da Türkiye'nin asayiş ve güvenliğini etkileyen iç ve dış gelişmeler ile Türkiye'yi yakından ilgilendiren uluslararası konular gözden geçirilmiş ve terörle mücadele çalışmaları tüm boyutlarıyla görüşülmüştü.

Toplantının ardından yayımlanan bildiride ise "Türkiye'nin, sınırlarının hemen yanı başında bir terör koridoru oluşturulması ve bir terörist ordusu kurulmasına izin vermeyeceği, bu konuda gereken her türlü tedbirin alınacağı belirtilmiştir." ifadesi de yer almıştı.

A

elitist ve laikist tayfa müsterih olsunlar
 // hursit dilaver
tamam,savaş tehlikesi kalmadı. batı da ABD de bizden tırstı,kıvırtmaya başladı. o zaman bu iş olmayacak demektir....
18 Ocak 2018 Perşembe 15:10
tamam tehlike kalktı. savaş olmaz artık.
 // hursit dilaver
bu iş tamam. PKK çetecileri ABDnin baskısı ile geri çekilecek, sınır ordusu kurulmayacak. silahlar topraga gömülecek.ABD ve batı ülkeleri söz verdiler. rusya da arada kaldığı için bizimkiler oraya gitti. ne diyrsun diyecekler. onlar da ABDnin sözüne güvenelim diyecekler. hem ilerde turizm var, ekonomi var. 3 aydan beri de zaten afrin diye bol bol konuştuk.sonunda meram hasıl oldu.gelirsek hepinizi öperiz dedik.bu onlara yetti. abkın kaçmaya bile başladılar. tamam işte. istenen olduysa savaşa gerek var mı.. yok tabi..yurtta sulh çıhanda sulh bu işte..CHP ve kemal bey de bunu isterdi zaten.....
18 Ocak 2018 Perşembe 14:50
 // bascavus
verilecek her türlü göreve hazırim...
18 Ocak 2018 11:14
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler