YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sincan'da kırmızı alarm! Pazartesi başlıyor...
Pazartesi günü başlayacak olan ‘Genelkurmay Karargâh Davası’ için Sincan’da kırmızı alarm verildi. 15 Temmuz Darbe girişiminin 38 kişilik 'Yurtta Sulh Konseyi üyeleri elleri kelepçeli halde basının önünden geçirilecek
Sincan'da kırmızı alarm! Pazartesi başlıyor...
19 Mayıs 2017 / 09:42 Güncelleme: 19 Mayıs 2017 / 09:55

Fetullah Gülen'in bir numaralı sanık olduğu, darbenin planlayıcıları Akın Öztürk ve Mehmet Partigöç gibi isimlerin de ilk kez yargı karşısına çıkacağı, "Çatı Dava" olarak tanımlanan "Genelkurmay Karargâh Davası" pazartesi günü Sincan'daki duruşma salonunda başlıyor.

Dava için Sincan'da kırmızı alarm verilirken yargılama süresince çok sıkı güvenlik önlemleri alınacak:

'ARI'LI GÜVENLİK

Yaklaşık bir ay sürmesi beklenen ilk duruşmanın yapılacağı Sincan Cezaevi Yerleşkesi ve çevresindeki "uçuşa yasak alan" uygulaması devam edecek. Uçaksavarlar askeri tabirle, "tam dolum" halinde tutulacak. Yerde de keskin nişancı sayısı artırılacak.

Duruşma salonu ve cezaevi etrafı, "arı" tabir edilen ve yerden çıplak gözle görülmeyen mini kameralarla gözetlenecek. Kameralar, cezaevi içindeki koğuş binalarından yerleşkeye bitişik haldeki duruşma salonuna kadar sanıkların getirileceği araçları havadan takip edecek. "Arı"ların sağladığı görüntüler cezaevi içindeki kamera kontrol merkezine anlık olarak aktarılacak.

BEYİN TAKIMINA KELEPÇE

Darbenin beyin takımı ilk kez elleri kelepçeli olarak basının da görebileceği şekilde salona alınacak. Aralarında Akın Öztürk, Mehmet Partigöç, Ali Yazıcı, Bilal Akyüz gibi Yurtta Sulh Konseyi üyesi 38 darbeci elleri kelepçeli olarak ve diğer sanıklardan farklı kapıdan salona alınacak. 15 Temmuz'un tarihe geçecek en önemli fotoğraflarından biri ortaya çıkacak.

Duruşma salonu ve çevresinde şimdiye kadar güvenlik önlemlerini jandarma alıyordu. Pazartesi günü başlayacak duruşmada güvenlik Özel Kuvvetler tarafından sağlanacak. Darbeci sanıklar, birbirleriyle aralarındaki çıkar çatışmaları da dikkate alınarak farklı araçlarla getirilecek.

Ankara 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görülecek davada, 221 sanık yargılanıyor. 38 sözde Yurtta Sulh Konseyi üyesi darbeci için 2 bin 991'er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis talep ediliyor.

 

SABAH

ne fırsatlar kaçırmışız vay be..
 // hursit dilaver
yahu demeden edemeyeceğim.namazda da aklıma geldi.gülmekten namaz gidecekti.şu fetöden 600milyon avro tırtıklıyan adama,hocanın gönderdiği haber..SÖYLEYİN ONA,ŞU TIRTIKLADIĞI PARALARDAN VERSİN DEMESİ.aklıma ne zaman gelse gülerim.sokakta böyle gülen birini görürseniz,bilin ki fetönün bu lafı aklına gelmiştir. siz şimdi bu parayı tırktıklıyana bu haber geldiğinde ne yaptığını,yaşadığı şoku düşünün.ve gülün bari.fetöden tırtıklama vaazı.demek,her şeyin bir yolu varmış.vay be neler ögrendik bak ...
19 Mayıs 2017 Cuma 16:46
tavsiyemdir, meraklısına tabi.
 // hursit dilaver
aman aman,annelerimiz kazak örerken ilk başladıklarında,dışlardan içeriye aceleci birini sokarlar ve o hırka falan 3-5 günde biter,ama tesadüfen içeriye nanemolla biri girerse o kazak falan 3 ay bitmezdi.DAVALARIN BAŞLIYACAĞI GÜN MAHKEME KAPISINA ACELECİ BİRİNİ KOYUN VE DAVA BAŞLARKEN HEMEN İÇERİ GİRSİN. hakim,kimsin lan sen dese bile af dilesin çıksın.yoksa davalar uzayıp gider. dediğimi yapın,davalar çabuk biter..yoksa..ramazan byr.,adli tatil, kurban bayr,okulların açılışı,10 kasım,yılbaşi...
19 Mayıs 2017 Cuma 14:48
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler