YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sınavı kazandılar am atama yok!
Sınavı kazandılar am atama yok!
23 Ocak 2012 14:02
İzmir Büyükşehir Belediyesince açılan itfaiye eri sınavını kazanan ancak bugüne kadar atamaları yapılmayan grup, belediye önünde protesto gösterisi yaptı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi önünde toplanan grup adına açıklama yapan Fatih Yücesoy, Büyükşehir Belediyesinin bir süre önce yaptığı itfaiye eri yazılı ve sözlü sınavı kazanan, dayanıklılık testini geçen 286 kişinin halen göreve başlatılmadığını, mağdur olduklarını söyledi.

''İşe başlayacağımız günü beklerken, belediyenin internet sitesinde, ilgili yönetmeliğe yapılan itiraz nedeniyle atama yapılmayacağı, Danıştay 12. Dairesi'nce verilen yürütmenin durdurulması kararına yapılacak itirazın sonucunun beklenmesi gerektiği açıklandı'' diyen Yücesoy, şöyle konuştu:

''286 memur adayının atanmasında herhangi bir hukuki problemin olmadığını belirtildi fakat belediye Danıştay'a yapılan itirazın sonucunu bekleyeceğini açıkladı. İzmir Büyükşehir Belediyesinin açtığı sınavdan sonra Diyarbakır ve Sakarya büyükşehir belediyelerinin de içinde bulunduğu 63 belediyede itfaiye eri alımı gerçekleşti.''

Diğer adaylar da 2 Kasım 2011'de sınavı kazandıklarının açıklandığını ancak halen atamalarının yapılmaması dolayısıyla mağduriyet yaşadıklarını dile getirdiler.

Atamalarının yapılmamasını bir süre alkışlarla protesto eden grup, daha sonra sessizce dağıldı.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler