YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sinan Çetin: Türkiye'nin adı Osmanlı olmalı
Ünlü yönetmen Sinan Çetin, katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamasında Türkiye adının Osmanlı olarak devam etmesini istediğini vurguladı.
Sinan Çetin: Türkiye'nin adı Osmanlı olmalı
12 Ocak 2015 / 07:20 Güncelleme: 12 Ocak 2015 / 07:46

Ülke TV'de Esra Elönü'nün sunduğu Arafta Sorular programının bu haftaki konuğu ünlü yönetmen Sinan Çetin'di.

"Adımız Osmanlı olarak devam etmeli" vurgusunda bulunan Sinan Çetin, şu açıklamalar da bulundu;

"Türkiye'nin adı Osmanlı olmalı"

"Türkiye'nin adının Osmanlı olarak devam etmesini isterdim. Sözlerim gericilik olarak düşünülmesin, tam tersine devrimci konuşuyorum. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti, tüm zenginliklerimizi kapsamıyor"

"Sosyalizm Kapitalizmin içine soktuğu ajandır"

Sosyal demokrasi, sosyal adalet ve sosyal devlet,  aslında  sosyalizmin kapitalizmin içine soktuğu ajandır. Şimdi sosyalizm Sovyetler Birliği'ni ve uygulandığı bütün ülkeleri çökertmiştir. Avrupa'yı çökerten aslında şuan da uygulanan sosyalizm uygulamasıdır. Kapitalizmin içine ajan olarak giren sosyalizm. Ve devleti devletsiz, adaleti adaletsiz, demokrasiyi de demokrasisiz bırakmıştır. Ve büyük bir süratla sosyal demokrasi demokrasiye, sosyal adalete adalete dönüşmek zorundalar.

Ak Parti'yi eleştirmek istiyorum

Valla ben şuan da AK Parti'yi eleştirmek istiyorum. Ve siyasal iktidarın artık bir mazareti kalmadan harekete geçmesini, yapması gereken reformları yapmasını istiyorum. Çünkü gerçekten rahat yüzü görmeyen bir iktidarla 12 senedir yaşıyoruz.

Muhalefet o kadar karanlık ki...

Ben Ak Parti hayranı değilim. Ama ben Ak Parti'ye yapılan muhalefetten ötürü tiksiniyorum. Sadece karşı tarafa baktığımda o kadar karanlık ki bu tarafta ki aydınlığı tercih ediyorum. "

BEN COKDAN VARIM
 // OSMANLI
INSAALLAH O GÜNLERI DE GÖRÜRÜZ. ALLAHIM BIZE NASIP ET....
12 Ocak 2015 Pazartesi 16:10
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler