YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şimşek: FETÖ organizasyonu görünenin çok ötesinde
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "Şunu bilmelisiniz ki, bu FETÖ organizasyonu görünenin çok ötesinde. Bu gizli bir şebeke." dedi.
Şimşek: FETÖ organizasyonu görünenin çok ötesinde
24 Eylül 2016 / 00:51 Güncelleme: 24 Eylül 2016 / 00:52

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Lüksemburg’da yerel basına düzenlediği basın toplantısında FETÖ'nün darbe girişimi hakkında bilgilendirmede bulundu. Şimşek, "Türkiye’de son ayarda çok şey yaşandı. Bazen olanları dışarıdan anlamak zor. Bizim burada vermek istediğimiz bazı mesajlar var. Darbe teşebbüsüne rağmen Türkiye, iş dünyası ve bireyler açısından normale döndü. Bizim, AB'ye üyeliğe olan bağlılığımız sürüyor." dedi.

Avrupalı siyasilerin Türkiye’yi ziyaret edip yaşananları kendilerinden dinlediklerinde olayları daha iyi anladıklarını belirten Şimşek, FETÖ darbe girişimine karşı Türk insanının hep beraber ayağa kalktığını ve demokrasinin geleceğini kurtardığını söyledi.

Başbakan Yardımcısı Şimşek, Türkiye’de darbe teşebbüsüne yönelik her siyasi görüşün ve etnik yapının birlik ile beraberlik halinde durduğuna işaret ederek, "Bu darbe teşebbüsü, demokrasiyi ve hukuku yıkmak içindi. Biz, Türkiyede hukukun egemenliğini kuvvetlendireceğiz." diye konuştu.

"FETÖ organizasyonu görünenin çok ötesinde"

 Açıklamalarının ardından Lüksemburglu bir gazetecinin FETÖ hakkındaki sorusu üzerine Şimşek, şu değerlendirmede bulundu:

"Şunu bilmelisiniz ki, bu FETÖ organizasyonu görünenin çok ötesinde. Bu gizli bir şebeke. Bu dini bir tarikat ve ülkeyi gayrimeşru bir şekilde ele geçirmek istiyor. Bu bir suç örgütü. Şiddet ve kanlı bir darbe teşebbüsünde bulundu. Mahkemeler açık bir biçimde FETÖ’yü terör örgütü olarak tanıdı."

Şimşek, Türkiye’nin, dost ve müttefik ülkelerden FETÖ'nün finansmana erişimine engel olmalarını istediğini ifade etti.

Türkiye’de ifade ve basın özgürlüğü hakkında bir basın mensubunun sorusu üzerine Şimşek, "İfade ve basın özgürlüğü demokrasinin ana unsurlarıdır. Ancak, herhangi bir ülke, basının şiddetin ve terörün teşvik edildiği bir mecra olarak kullanılmasını kabul etmez. Yapılanların, basınla bir ilgisi yok, suç örgütüyle ilgili. Biz PKK ve DAİŞ’le uzun süredir mücadele ediyoruz." açıklamasına yer verdi.  

 // İsmail
Nezir kardeş, paralel dinden haberin yokmu? 17-25 de çıktı piyasaya...bunların soyu halhaşigillerden....şimdi biraz daha düşün derim...
24 Eylül 2016 13:29
Özür dilemeli
 // Nezir
Başbakanyardımcısı,buyuruyorki, Bu dini bir tarikat ve ülkeyi gayrimeşru bir şekilde ele geçirmek istiyor. Bu bir suç örgütü. Bunu sokaktaki bir cahil bile söylemez. Dini tarikat Allah'a giden yoldur. onun yanına suç örgütü tabirini kimse getiremez. Ayrıca bu oluşuma ben dini tarikat diyene ilk defa rastlıyorum. Şimşek derhal, müslümanlardan, Mevlanalardan, Yunus Emrelerden ve bütün evliyaullahtan özür dilemeli.Ak Partide konuşanın az olduğundan yakınıyorduk,demekki öylesi daha iyi....
24 Eylül 2016 Cumartesi 04:51
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler