YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Simit tezgahları kaldırılıyor mu?
İstanbul'daki simitçi tezgahlarının kaldırılacağı gündeme gelince İstanbul Büyükşehir Belediyesi, konuyla ilgili açıklama yaptı.
Simit tezgahları kaldırılıyor mu?
25 Eylül 2014 / 20:11 Güncelleme: 25 Eylül 2014 / 20:19

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, temizlik çalışmaları ve simitçilerin bilgilerinin güncellenmesi nedeniyle geçici olarak kaldırılan 85 tezgahın eski yerlerine konulacağını bildirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), bazı ana cadde ve meydanlardaki simit tezgahlarının kaldırıldığı iddialarına ilişkin, temizlik çalışmaları ve simitçilerin bilgilerinin güncellenmesi nedeniyle geçici olarak kaldırılan 85 tezgahın eski yerlerine konulacağını bildirdi.

İBB'den yapılan yazılı açıklamada,  İstanbul genelinde bin 396 kayıtlısimitçi bulunduğu, bunların 172'sinin ana arter ve meydanlarda yer aldığı aktarılarak, "simitçilerin kaldırıldığına" ilişkin basında yer alan haberlerin tamamının asılsız olduğu kaydedildi.

Açıklamada, "Cadde ve meydanlardaki temizlik çalışmaları ve simitçilerin bilgilerinin güncellenmesi nedeniyle geçici olarak kaldırılmış olan 85 adet tezgah, 29 Eylül 2014 tarihinden itibaren eski yerlerine konulacaktır" ifadesine yer verildi.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler