YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şimdi demokrasi ve özgürlük zamanı
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ''Cumhuriyeti kurduk, çok partili rejimi getirdik, sosyal demokrasiyi getirdik, şimdi demokrasi ve özgürlük zamanı'' dedi.
Şimdi demokrasi ve özgürlük zamanı
21 Mayıs 2011 / 07:26 Güncelleme: 21 Mayıs 2011 / 07:39

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, halkın iktidarını kurduklarında dördüncü büyük devrime imza atmış olacaklarını belirterek, ''Cumhuriyeti kurduk, çok partili rejimi getirdik, sosyal demokrasiyi getirdik, şimdi demokrasi ve özgürlük zamanı'' dedi.

Batıkent'te bir alışveriş merkezinin açılışına katılan Kılıçdaroğlu, Simav'da meydana gelen deprem nedeniyle programını bozarak bölgeyi ziyaret ettiğini ve bu yüzden Ankara'ya çok geç gelebildiğini söyledi.

Bu ülkeyi aydınlığa çıkarıncaya kadar, bir çocuğun bile yatağa aç girmediği bir Türkiye için çalışacağını belirten Kılıçdaroğlu, kalabalığa, ''Recep Beye göre emekliler yaz tatillerini Kanarya adalarında geçiriyor, öyle mi '' diye sordu.

12 Haziranda halkın iktidarını kurduklarında dördüncü büyük devrime imza atmış olacaklarını dile getiren Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

''Cumhuriyeti kurduk, çok partili rejimi getirdik, sosyal demokrasiyi getirdik, şimdi demokrasi ve özgürlük zamanı. Kimsenin telefonlarının dinlenmediği, herkesin huzur içinde yaşadığı, sabaha karşı polislerin evinizi basmadığı, bağımsız, güzel, özgür bir Türkiye için yola çıkacağız.

Bu ülkede barışı sağlamak için söz verdik. Bedeli ne olursa olsun mutlaka bu ülkede kardeş kavgasını sona erdireceğiz. Barış ve özgürlük bizim temel kuralımız olacaktır. Yolumuz özgürlük yolu, yolumuz çocuklarının geleceğine güvenle bakma yolu, yolumuz demokrasi yolu, yolumuz kadın-erkek eşitliğinin sağlandığı sürece devam edecek. Yolumuz, bağımsız çağdaş Türkiye için.''

Konuşmasının sonunda CHP'nin Ankara milletvekili adaylarıyla halkı selamlayan Kılıçdaroğlu, daha sonra alışveriş merkezinin açılışını yaptı. Kurdeleyi kesen Kılıçdaroğlu, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ile birlikte binayı gezerek alışveriş merkezi hakkında bilgi aldı.

Açılış öncesi ses sanatçısı Hüseyin Turan konser verdi. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler