YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şimdi de dilekçe parası...
YGS'deki skandallar bitmek bilmiyor. Şifre iddialarının ardından puanların yanlış hesaplanması öğrencileri ve aileleri çileden çıkarttı.. Ancak tartışmalar bunlarlada bitmedi... Puanı yanlış hesaplanan öğrencilerden bir de 5 lira dilekçe parası alınıyor..
Şimdi de dilekçe parası...
03 Mayıs 2011 / 15:52 Güncelleme: 03 Mayıs 2011 / 15:52

Yükseköğretime Geçiş Sınavı sonuçları günlerce tartışılan şifre iddialarının ardından açıklandı... Ancak asıl şoku öğrenciler bundan sonra yaşadı... Bir çok öğrenci belkediği puanın altında bir puanla karşılaştı... Çünkü puanlar yanlış hesaplanmıştı...

Puanların düzeltilmesi için öğrenciler teker teker Ankara Bilkent'teki ÖSYM binasında aldığı soluğu itiraz dilekçesi için... Sadece o da değil puanlar yüzünden Lisans Yerleştirme Sınavına da başvuru yapamayan öğrenciler de vardı. Ancak bir şok da o sırada yaşadı öğrenciler... Çünkü ÖSYM'ye dilekçe vermenin yani şikayette bulunmanın da bir bedeli vardı.

Yani Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi kendi hatasını öğrencilerden çıkarıyordu.

Öğrenciler itiraz dilekçesi için 5 TL ücret alınmasına da tepki gösterdi. Öğrenciler, "ÖSYM hem hata yapıyor hem de üzerine para alıyor" şeklinde tepki gösterdi.

HİÇ GÜVENİMİZ KALMADI

İzmir, Samsun, Konya gibi birçok farklı ilden gelen öğrencilerin velileri de yaşanan durumun artık sona ermesini istiyor. ÖSYM'ye hiçbir şekilde güvenlerinin kalmadığını ifade eden veliler, yaşanan durumun artık sona ermesini çocuklarının rahat nefes almasını istedi. Puanının düşük gelmesinden dolayı Lisans Yerleştirme Sınavına başvuruda bulunamayan bir öğrencide sorumluların cezalarını çekmesini istedi. (İHA - Kanal A)
 

Gerçek mi istiyorsunuz?
 // Ünal
Yıllardır Meteksan tarafından basılan soru kitapçıklarını incelesinler bakalım orada nasıl şifreler çıkacak? Meteksan içerisinde ve ÖSYM de birileri bu işleri planlı yürütüyor olamaz mı? Bunların organize işler olduğu gözüküyor sanki!!! Tabi ki yıllardır. Ünal beye gidişi çok dokundu herhaldeki zenginlere plase edilen cevaplar için şifrelenmiş kitapçıklar ondan sonraki dönemde de çıkınca bu ve bunun tarafında yer alan malum kesim hemen feryadı bastı....
03 Mayıs 2011 20:28
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler