YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Simav'a Soma'nın ateşi düştü!
Simav'a Soma'nın ateşi düştü!
18 Mayıs 2014 21:45
Manisa’nın Soma ilçesindeki maden faciasında son günde yer altından çıkarılarak ailesine teslim edilen Simavlı şehit işçi Ahmet Ergün’ün (24) cenazesi bu gün öğle vakti baba ocağı ilçeye bağlı Tepebaşı köyünde düzenlenen törenle göz yaşları arasında topra

Manisa’nın Soma ilçesindeki maden faciasında son günde yer altından çıkarılarak ailesine teslim edilen Simavlı şehit işçi Ahmet Ergün’ün (24) cenazesi bu gün öğle vakti baba ocağı ilçeye bağlı Tepebaşı köyünde düzenlenen törenle göz yaşları arasında toprağa verildi.

5 gündür madenin kapısında evlatlarının cansız bedeninin çıkmasını bekleyen acılı aileden anne Şükriye, baba İlyas, erkek kardeşi Sami ile kız kardeşleri Emine ve Şerife ile eşi Fadime tören esnasında ayakta durmakta zorlandı.

1,5 yıllık evli ve 6 aylık Beyza Damla’nın babası 5 yıllık şehit madenci Ahmet Ergün’ün Türk Bayrağına sarılı tabutu ambulansla dün akşam Simav’a getirildi.

Simav Doç. Dr. İsmail Karakuyu Devlet hastanesi Morgundan bu sabah alınan cenaze defnedilmek üzere öğle saatlerinde baba ocağı Simav’a 50 kilometre mesafedeki Tepebaşı köyüne getirildi.

Evlerine getirilen cenaze için ailesi ve yakınlarından helallik alındı. Daha sonra cenaze omuzlara alınarak Köy Meydanına getirildi. Katılımın fazla olması nedeniyle cenaze namazı öğle vakti Köy Meydanında kılındı.

Cenaze törenine Simav Kaymakamı İbrahim Süha Karaboran, Simav Garnizon Komutanı Binbaşı Mustafa Akyer, Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan, Maliye Bakan Yardımcısı Abdullah Erdem Cantimur, AK Parti Simav İlçe Başkanı Hüseyin Güner, daire müdürleri, siyasi partilerin ilçe başkanları, İl Genel Meclisi ile Simav Belediye Meclis üyeleri, şehidin yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cenaze namazının kılınmasının ardından Simav’ın maden şehidi Ahmet Ergün köy mezarlığında göz yaşları arasında toprağa verildi.

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler