YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Silopi'den acı haber: 4 şehit
Zırhlı polis aracının geçişi sırasında teröristlerin yola tuzakladığı mayın patladı. Patlamada araçta bulunan 4 polis şehit oldu.
Silopi'den acı haber: 4 şehit
10 Ağustos 2015 / 11:47 Güncelleme: 10 Ağustos 2015 / 14:53

Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde 1 polisin şehit olduğu, 3 kişinin öldüğü Başak Mahallesi'ndeki olayların ardından bugün mahalleye giden polis zırhlı aracına, PKK'lılar yola tuzaklanan mayınla saldırı düzenledi. Saldırıdı araçta bulunan 4 polis memuru şehit oldu.

Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde geçen Cuma günü PKK'nın gençlik yapılanması olan Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyelerinin güvenlik güçlerinin girişini engellemek için kazdığı hendekleri kapatmak için gittiği Başak ve Barbaros Mahallesi'nde, polislere ateş açılmasıyla çıkan olaylarda polis memuru Muhammet Onur Demir şehit olurken, Hamdi Ulaş, Kamuran Bilin ve Hıdır Tamboğa öldü.

Olayların ardından bu sabah saatlerinde Başak Mahallesi'ne giden polis ekibine PKK'lılarca bombalı tuzak kuruldu. Polis zırhlı aracının geçişi sırasında yola tuzaklanan mayın infilak ettirildi. Patlamada araçta bulunan 4 polis memuru ağır yaralandı. Yaralı polis memurları kaldırıldıkları Silopi Devlet Hastanesi'nde yapılan tüm müdahaleye karşın şehit oldu.

Saldırının ardından polis ekipleri teröristlerin yakalanması için mahallede geniş çaplı operasyon başlattı. Mahalleden yer yer silah sesleri geldiği duyuldu.

ŞEHİT POLİSLERİN İSİMLERİ BELİRLENDİ

Şırnak'ın Silopi ilçesinde teröristler tarafından döşenen mayının uzaktan kumanda ile patlatılması sonucu şehit olan 4 özel harekat polisinin isimleri belirlendi.

Hain saldırıda özel harekat polisi olduğu belirlenen Elazığ nüfusuna kayıtlı Resul Kayaoğlu, Aydın nüfusuna kayıtlı Şahin Polat Aydın, Yozgat nüfusuna kayıtlı Savaş Akyol ve henüz memleketi öğrenilemeyen Mustafa Yahya Mertcan şehit oldu. Saldırıda polislerin içinde bulunduğu araç parçalanarak kullanılmaz hale geldi.

mozart değil tekbir müziği ile..
 // hursit dilaver
şu anda da istanbulda şehit polis müdürünün töreni var ve maalesef, mozartın cenaze marşı ile kalkıyor. hadi laikleri anladık,onlar mozartla kalksın ama bu mlletin içinden gelen şehitlerimiz için o bando tekbir müziği çalarak yürümeli. islama ve şehite yakışan budur.niye AKP bunu beceremiyor.resmi tören de olsa,ölen müslimse tekbirle kalkmalı. elin hristiyanı mozartla kalkıyor ya..ne var bunda.ama isteyenin ailesi de mozartı tercih etsin. onu alkışlarız da. ama şehidimize tekbir yakışır....
10 Ağustos 2015 Pazartesi 17:21
cozum sureci
 // uykucu
adli piyesle biz uyutulduk dusman calisti. Iste netice bu....
10 Ağustos 2015 Pazartesi 13:44
AÇILIM MI ?
 // yılmaz türk
bütün sorumluluk hükümetindir. açılım safsatası ile güvenlik güçlerinin elini kolunu bağlarsanız. sonuç ortada. Sayın Başbakan canımız feda diyordu. hangi bakanın veya milletvekilinin veya üst düzey birinin evladı feda olmuş?...
10 Ağustos 2015 Pazartesi 13:09
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler