YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Silopi teröristlerden temizlendi yasak kalktı
Şırnak'ın Silopi ilçesinde sokağa çıkma yasağının kaldırılmasının ardından terör örgütü PKK mensuplarının ilçeye verdiği zarar ortaya çıktı. Evlerine dönen vatandaşlar, patlayıcı tuzaklarına karşı tedbirli davranıyor.
Silopi teröristlerden temizlendi yasak kalktı
19 Ocak 2016 / 03:07 Güncelleme: 19 Ocak 2016 / 16:13

Silopi ilçesinde 14 Aralık'ta bu yana teröristlerce kazılan hendeklerin kapatılması, bariyerlerin kaldırılması, tuzaklanmış patlayıcıların imha edilmesi ve vatandaşların can güvenliğinin sağlanması amacıyla uygulanan sokağa çıkma yasağı bugün saat 05.00 itibarıyla kaldırıldı.

Yasağın ardından terör örgütü mensuplarının ilçeye verdiği tahribat ortaya çıkarken, altyapının zarar gördüğü, teröristlerin bir evden diğer eve geçiş sağlamak amacıyla duvarları deldiği görüldü.

20160119_2_13865549_4681328_web.jpg

Sokağa çıkma yasağının kaldırılmasıyla ilçeyi terk eden vatandaşlar sabahın erken saatlerinden itibaren tekrar evlerine dönmeye başladı. Tahrip olmuş evlerini gören bazı vatandaşlar, şaşkınlık yaşadı. Vatandaşlar, duvarlarında delik açılmış, eşyaları kullanılmış ve patlayıcılar sonucu zarar gören evlerine yerleşmeye çalıştı.

Evlerine dönen vatandaşlar, olası bir el yapımı bir patlayıcı tuzağına karşı dikkatli davranırken, özellikle buzdolabı ve dolaplarını kontrollü bir şekilde açıyor.

20160119_2_13865549_4681329_web.jpg

 

AA

fikir ve düşünceleri var mı???!!!
 // Muhafız
Bebekleri, Çocukları hunharca katleden pkk terör örgütüne doğrudan destek veren bu sözde akademisyenlerin acaba özgür fikir ve düşünceleri var mı?,bu hendeklerin ve evlerin içlerine tuzakladıkları Bubi tuzaklarının,el yapımı patlayıcıların nasıl kaldırılacağı konusunda???yoksa bu Bubi tuzaklarının,patlayıcıların ordaki halkı öldürmelerine göz yumalım mı diyecekler?bu konuda özgür düşünceleri nedir acaba?,neden orda katledilen bebekler,Çocuklar bu akademisyenlerin umurlarında değil???!!!...
19 Ocak 2016 Salı 13:44
Akademisyenler demişken
 // Ali Haydar
Yorumcu akademisyenlerden iyi bahsetmiş. Şimdi bu adamlar bilgi üretip bilimsel makale yayınlamıyorlar mı? Bu olayı bilimsel makale haline getirsinler (zaten işleri o) o bildiriyi hangi gerekçelerle yayınladıklarını da eklesinler ve bilimsel bir dergide yayınlasınlar biz de okuyalım. Çok merak ettim. Ayrıca onlara destek verenler de bu bilimsel makale ile haklılıklarını gösterip doğru iş yaptıklarını kanıtlasınlar....
19 Ocak 2016 Salı 11:59
Kendi seçmenini böyle yapan başkasını ne yapmaz?
 // Nevzat
Yoğun çatışmaların, hendeklerin, barikatların olduğu yerler sözde kendilerine destek verenlerin bölgeleri. Onlara ve onların evlerine, mahallelerine bunları yapanlar kendilerinden olmayanlara ne yaparlar varın siz düşünün. Ha, bir de malum akademisyenler düşünsün....
19 Ocak 2016 Salı 11:42
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler