YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Silivri'ye 2 yeni atama...
Silivri'ye 2 yeni atama...
21 Şubat 2011 08:30
Bir aydır kardiyoloğu bulunmayan Silivri Devlet Hastanesi'ne 2 kardiyolog atandı.

Silivri Cezaevi'ndeki mahkumların sağlık sorunlarına bakan Silivri Devlet Hastanesi'nin tek kardiyoloğunun istifa etmesi sıkıntı olmuştu.

Yaklaşık bir aydır kardiyoloğu bulunmayan hastaneye iki kardiyolog görevlendirildi. Kardiyologlar Mehmet Akif Ersoy Kalp Hastanesi'nden Silivri'ye dönüşümlü olarak gidecek. Hastanedeki görevinden bir ay önce istifa eden kardiyoloji uzmanı İ.G'nin yerine görevlendirilen uzmanlar dün itibarıyla göreve başladı.

Kardiyoloji uzmanı eksikliği nedeniyle özellikle buraya gelecek Ergenekon ve Balyoz sanıklarının basit göğüs ağrısından dolayı başka hastanelere sevk edilebileceği belirtiliyordu. Bu durumun da geçmişte yaşanan usulsüz sevklere kapı aralayabileceği kaydediliyordu. Hastanede şu anda 70'in üzerinde uzman görev yaparken, başta Silivri Cezaevi olmak üzere yakın çevreye sağlık hizmeti veriliyor. Silivri Cezaevi'nde mahkum kapasitesi ise 11 bin civarında. Silivri Devlet Hastanesi 2009 yılında yapılan doktor atamaları ile gündeme gelmişti. Benzeri birçok hastanede olmayan uzmanlık alanları hastane bünyesinde hizmet vermeye başladı.

Zaman

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler